Lučencu schválili takmer 435-tisíc eur na rekonštrukciu priestoru pred železničnou stanicou

13. januára 2023 | | |  | 
Priestor pred železničnou stanicou v Lučenci. Foto: Novohradske.sk

LUČENEC - Samospráva v Lučenci získala nenávratný finančný príspevok vo výške takmer 435-tisíc eur z integrovaného regionálneho operačného programu na projekt, ktorý zmení tvár priestoru pred železničnou stanicou.

Na sociálnej sieti o tom informovala radnica s tým, že z peňazí sa zrekonštruuje prestupný dopravný uzol aj záchytné parkovisko P+R (park & ride).

Článok pokračuje pod reklamou.

"Cieľom projektu je modernizácia dopravného uzla rozšírením autobusových nástupíšť a modernizáciou záchytných parkovísk na predstaničnom námestí za účelom skvalitnenia verejnej osobnej dopravy pre obyvateľov i návštevníkov mesta. Týmto projekt prispeje k trvalo udržateľnému rozvoju, mobilite a lepšiemu prístupu k službám mesta. Zároveň je jeho cieľom zníženie zaťaženosti centra mesta individuálnou motorovou dopravou. Mesto Lučenec tu zároveň vybuduje novú zelenú plochu, stanovištia pre bicykle a zrekonštruuje parkovisko park & ride. Z jestvujúceho kruhového objazdu vznikne klasická prehľadná križovatka v tvare T," opísala samospráva.


NEVYNECHAJTE: FOTO/VIDEO: V Haliči otvorili novú všeobecnú ambulanciu pre dospelých


Práce na stavbe prestupného uzla sú naplánované na tento rok. Mesto si od projektu sľubuje zníženie počtu automobilov v centre mesta, podporu ekológie i zvýšenie bezpečnosti účastníkov cestnej premávky.

"Vďaka tomu sa Lučenec zaradí k moderným a ekologicky zmýšľajúcim mestám, ktoré významne podporujú práve verejnú osobnú dopravu v mestách. Rozšíria sa tak možnosti využívania verejnej dopravy nielen pre obyvateľov, ale aj návštevníkov mesta a skultúrni sa aj samotné prostredie ako vstupnej brány do mesta," dodávala samospráva.

Zdroj: FB Mesto Lučenec

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Súťaž chcú dotiahnuť do úspešného konca. Ďalej...
Tomášovce pred prvým jarným kolom získali posilu z tretej ligy
24.mar.2023 - Súťaž chcú dotiahnuť do úspešného konca. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross