Lučenčan sa po Rúbanisku vozil na motorke s cudzou značkou a bez vodičáku

Ilustračné foto: FB Polícia SR - Banskobystrický kraj

LUČENEC – "Nevodič", ktorý sa rozhodol voziť po Lučenci aj napriek tomu, že si za volant sadnúť nesmie ešte pár mesiacov, spoznal svoj trest.

„Polícia v Lučenci obvinila z prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia 36-ročného muža z Lučenca. Dňa 1. 3. o 12.20 hodine aj napriek tomu, že nie je držiteľom vodičského preukazu, viedol ako vodič motocykel s evidenčným číslom, ktoré bolo pridelené inému vozidlu,“ informovala Mária Faltániová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Banskej Bystrici.

Článok pokračuje pod reklamou

Na lučeneckom sídlisku Rúbanisku III bol zastavený a kontrolovaný policajnou hliadkou. Ako ďalej uviedla Faltániová, počas kontroly bol vyzvaný, aby sa podrobil dychovej skúške na zistenie prítomnosti alkoholu, ktorá bola negatívna.

„Avšak ku kontrole nepredložil vodičský preukaz a vykonanou lustráciou bolo zistené, že vozidlo viedol aj napriek tomu, že mu bol v minulosti uložený trest zákazu činnosti vedenia motorových vozidiel až do júla 2023,“ doplnila hovorkyňa.

Tento „nevodič“ sa už stihol postaviť aj pred sudcu, ktorý mu vymeral trest. Uznal ho vinným zo spáchania prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia.

Ako sa uvádza vo zverejnenom trestnom rozkaze, sudca mu určil trest odňatia slobody v trvaní dvoch mesiacov, ktorý mu podmienečne odložil. Určil mu skúšobnú dobu v trvaní dvanásť mesiacov. Tiež mu udelil trest zákazu činnosti viesť motorové vozidlá všetkého druhu v trvaní dvanásť mesiacov.


ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

NAJNOVŠIE

NAJČÍTANEJŠIE

 
Voľné pracovné miesta v okrese V. Krtíš: Hľadajú vodiča kamiónu, asistensku manažéra aj programátora
15.apr.2024 - Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny vo Veľkom Krtíši aktualizoval zoznam voľných pracovných miest. Ďalej...
V Poltári zorganizovali 2. ročník Memoriálu Jaroslava Štrbu a Ivana Terema
12.apr.2024 - Na 3. mieste sa umiestnil tím Žabky, 2. miesto obsadil Dobrý ročník a 1. miesto získal tím Siťák gym. Ďalej...
Históriu a pamiatky mesta Fiľakovo priblíži digitálny sprievodca
10.apr.2024 - Fiľakovo môžu návštevníci odteraz spoznávať prostredníctvom digitálneho sprievodcu. Ďalej...
V Kokave nad Rimavicou plánujú vybudovať novú kanalizáciu za približne 10 miliónov eur
9.apr.2024 - Slovenská vodárenská spoločnosť plánuje v Kokave nad Rimavicou vybudovať novú kanalizáciu pre viac ako 570 domácností. Ďalej...
Hľadáte si prácu v okrese Lučenec? Máme pre vás zoznam voľných pracovných miest
8.apr.2024 - Hľadáte si vy alebo vaši blízki a známi zamestnanie? Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross