Lučenčan sa po Rúbanisku vozil na motorke s cudzou značkou a bez vodičáku

Ilustračné foto: FB Polícia SR - Banskobystrický kraj

LUČENEC – "Nevodič", ktorý sa rozhodol voziť po Lučenci aj napriek tomu, že si za volant sadnúť nesmie ešte pár mesiacov, spoznal svoj trest.

„Polícia v Lučenci obvinila z prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia 36-ročného muža z Lučenca. Dňa 1. 3. o 12.20 hodine aj napriek tomu, že nie je držiteľom vodičského preukazu, viedol ako vodič motocykel s evidenčným číslom, ktoré bolo pridelené inému vozidlu,“ informovala Mária Faltániová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Banskej Bystrici.

Článok pokračuje pod reklamou

Na lučeneckom sídlisku Rúbanisku III bol zastavený a kontrolovaný policajnou hliadkou. Ako ďalej uviedla Faltániová, počas kontroly bol vyzvaný, aby sa podrobil dychovej skúške na zistenie prítomnosti alkoholu, ktorá bola negatívna.

„Avšak ku kontrole nepredložil vodičský preukaz a vykonanou lustráciou bolo zistené, že vozidlo viedol aj napriek tomu, že mu bol v minulosti uložený trest zákazu činnosti vedenia motorových vozidiel až do júla 2023,“ doplnila hovorkyňa.

Tento „nevodič“ sa už stihol postaviť aj pred sudcu, ktorý mu vymeral trest. Uznal ho vinným zo spáchania prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia.

Ako sa uvádza vo zverejnenom trestnom rozkaze, sudca mu určil trest odňatia slobody v trvaní dvoch mesiacov, ktorý mu podmienečne odložil. Určil mu skúšobnú dobu v trvaní dvanásť mesiacov. Tiež mu udelil trest zákazu činnosti viesť motorové vozidlá všetkého druhu v trvaní dvanásť mesiacov.


ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Súťaž chcú dotiahnuť do úspešného konca. Ďalej...
Tomášovce pred prvým jarným kolom získali posilu z tretej ligy
24.mar.2023 - Súťaž chcú dotiahnuť do úspešného konca. Ďalej...
Hudobný zážitok podčiarkne atmosféra lučenskej historickej budovy. Ďalej...
SÚŤAŽ O LÍSTKY: V lučenskej synagóge vystúpi Katka Koščová
16.mar.2023 - Hudobný zážitok podčiarkne atmosféra lučenskej historickej budovy. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross