Lučenčan bude predskokanom kapely Imagine Dragons na festivale Lovestream

Foto: Archív Marka Danna

LUČENEC - Hudobník, DJ a producent Marek Danko, známy aj ako Mark Dann, bude na augustovom festivale Lovestream predskokanom jednej z najúspešnejších svetových kapiel súčasnosti - Imagine Dragons.

Dvadsaťsedemročný Lučenčan je držiteľom niekoľkých zlatých a platinových platní, v roku 2019 sa stal Objavom roka rádia Európa 2 a neskôr ho nominovali do TOP 3 na ceny Soza v kategórii Najúspešnejší mladý autor. 

Vystúpenie pred svetoznámou americkou kapelou na očakávanom festivale plnom hviezdnych interpretov je ďalším významným míľnikom v jeho úspešnej kariére.

Článok pokračuje pod reklamou.

"Keď som sa túto informáciu dozvedel, myslel som, že sa mi to len sníva. Priznám sa, že mi trvalo mi pár dní, kým som to celé spracoval. Je to pre mňa obrovská výzva, na ktorú sa neskutočne teším a verím, že spolu so mnou aj moji fanúšikovia," vyjadril sa Mark Dann.

Single talentovaného a úspešného Novohradčana sa pravidelne objavujú medzi najhranejšími pesničkami v slovenských rádiách. Song In my mind bol dlhé obdobie druhou najhranejšou skladbou na Slovensku a medzi najhranejšími sa umiestnil aj v Českej republike.

Nedávno podpísal svoj prvý zahraničný kontrakt s nemeckým vydavateľstvom a aj vďaka tomu sa jeho hudba postupne dostáva do sveta.


NEVYNECHAJTE: FOTO/VIDEO: Z hokejistu chiropraktik. Vidinčan Michal Danko už napravil ľudí v Novohrade aj v Turecku


Svoje hudobné nadanie rozvíjal už od detských čias. Ako 15-ročný začal na školskom klavíri nahrávať cover verzie známych svetových hitov, ktoré zverejňoval na Youtube. Zlom v jeho kariére nastal, keď sa v roku 2012 stal víťazom školskej talentovej súťaže PaSA má talent v Lučenci. Práve tam si jeho nadanie všimol známy slovenský spevák Miro Jaroš, ktorý sa oňho ihneď začal zaujímať a ponúkol mu spoluprácu.

Prvý koncert odohral v roku 2013 na letnom festivale v Ružinej. Po desiatich rokoch usilovnej práce naberá jeho kariéra nový rozmer a jeho meno začína vo svete hudby rezonovať čoraz viac.

Festival Lovestream sa v Bratislave uskutoční 18. - 20. augusta. Okrem Marka Danna a Imagine Dragons tam vystúpia ďalšie svetové hviezdy ako Martin Garrix, Jason Derulo, DJ Hardwell či Álvaro Soler.


ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Časť cyklotrasy medzi Poltárom a Hrnčiarskou Vsou slávnostne otvoria už v piatok
21.sep.2023 - Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
Oslava snov v rimavskosobotskom Lililande. Každé dieťa si zaslúži rozprávkové narodeniny
12.sep.2023 - Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...

NAJNOVŠIE

NAJČÍTANEJŠIE

 
Do zbierkového fondu NMG pribudlo 38 nových výtvarných diel prostredníctvom troch úspešných projektov
22.sep.2023 - Vďaka projektu Akvizícia diel Novohradských umelcov sa v roku 2022 a 2023 podarilo rozšíriť zbierkový fond o nové diela štyroch novohradských umelcov. Ďalej...
Dobrovoľníci Bielej pastelky dnes vyrazili do ulíc, vyzbierané financie pomôžu zrakovo postihnutým
22.sep.2023 - Poďakovaním za príspevok bude spinka v tvare bielej pastelky. Ďalej...
Časť cyklotrasy medzi Poltárom a Hrnčiarskou Vsou slávnostne otvoria už v piatok
21.sep.2023 - Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
V Lučenci sa uskutočnil dopravný prieskum pre plánovanie obchvatu
21.sep.2023 - K plánovanému obchvatu mesta je potrebná preložka cesty I. triedy, ktorá prechádza od Veľkého Krtíša až smerom na Maďarsko a Košice. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross