Krtíš sa borí so skladaním kádra. Rokovania s hráčmi obvykle zlyhajú na peniazoch

Foto: Archív A. Mesároša

VEĽKÝ KRTÍŠ – A mužstvo Veľkého Krtíša sa borí so skladaním kádra na jarné odvety. Kabínu zatiaľ neopustil nikto, no trénerovi a celému realizačnému tímu zväzujú ruky zdravotné i osobné problémy hráčov.

„Nemáme až tak veľa futbalistov, ktorí mali skúsenosti s touto súťažou a boríme sa so zraneniami dôležitých členov kádra ako sú Filip, Ádam, Bakoš či Sokol. Máme dlhodobo zranených a k nim vždy ešte niekto pribudne. Potrebujeme, aby boli všetci zdraví a potom sa popasujeme s každým tak ako na jeseň, kde sme s výnimkou zápasu v Málinci (Krtíš prehral 0:4, pozn. red.) boli v každom kole dôstojným súperom,“ zhodnotil pre portál Novohradske.sk tréner Andrej Mesároš.

Článok pokračuje pod reklamou.

Zostava jeho zverencov sa od začiatku zimy do súčasnosti nerozšírila. Rokovania väčšinou zlyhajú na chýbajúcich financiách.

„Zatiaľ sa nám nepodarilo zohnať žiadnu posilu. Vždy sa to, bohužiaľ, skončí na tom istom – na peniazoch. Či už zo strany hráča alebo klubu. Je čoraz ťažšie zohnať futbalistu, ktorý disponuje kvalitou na túto súťaž a akceptuje podmienky, ktoré sú u nás nastavené a dané,“ vysvetlil kormidelník.

Veľkokrtíšski baníci napriek tomu nehádžu flintu do žita a sú pripravení miešať karty v južnej skupine piatej ligy. Medzery v zostave by na jar mali vyplniť najmä dorastenci. „Máme tam šikovných chlapcov, ktorí dostanú šancu ukázať, čo je v nich,“ avizuje Mesároš.


AKTUÁLNE: Lučenčan bude predskokanom kapely Imagine Dragons na festivale Lovestream
ČÍTAJTE AJ: Zmeny v hráčskej kabíne Haliče majú priniesť lepšie výsledky aj postup v tabuľke
NEVYNECHAJTE: Jeseňou prešli bez prehry, teraz angažovali top strelca. Olováry chcú hrať o horné priečky


Krtíšske áčko v príprave na jarnú časť sezóny zarezáva od začiatku februára (3. 2.). Tím piluje formu v okolitej prírode, telocvični aj na školských umelých trávnikoch. Zatiaľ je na programe rozvoj kondície a sily.

Nácvik herných taktík a systémov príde na rad po presune tréningových jednotiek na štadión. Následne ich koncom marca čaká prvá jarná ostrá doma proti Tornali (26. 3.)

„Náš cieľ bol daný na začiatku súťaže - vyhnúť sa záchranárskym prácam a tešiť sa futbalom spolu s fanúšikmi a ľuďmi, ktorí nám skutočne prajú. Každý z nás bude bojovať o klubové ´šťastíčko´,“ uzavrel Mesároš.


ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Marcela Vidiečanová, vie pre váš domov zabezpečiť všetko od projektu, až po samotnú realizáciu. Ďalej...
V dizajnovom štúdiu Aarin-Váš domov vám navrhnú a zrealizujú interiér na kľúč, nájdete ho na novej adrese
6.jún.2023 - Marcela Vidiečanová, vie pre váš domov zabezpečiť všetko od projektu, až po samotnú realizáciu. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross