Kolkárom a kolkárkam FTC Fiľakovo sa v ligách darí, majú našliapnuté na vydarenú sezónu

2. februára 2022 | | | |  | 
Foto: Archív L. Flachbarta

FIĽAKOVO – Kolkársky oddiel (KO) FTC Fiľakovo nežne úspechy len na majstrovstvách kraja, ale aj naprieč ligami. Žlto-modrí majú v aktuálnej sezóne zastúpenie v troch súťažiach. Áčko bojuje o body v extralige, B družstvo zarezáva vo východnej skupine prvej kolkárskej ligy a talentovaná mládež dáva zabrať súperom v súťaži dorastencov.

Fiľakovčania si vo všetkých troch súťažiach počínajú veľmi dobre, a preto dúfajú, že sa sezóna tentokrát ukončí dohratím všetkých kôl a vyhlásením víťazov.

Článok pokračuje pod reklamou.

„Uplynulé dva ročníky nám prekazila pandémia, pre ktorú sme nemohli odohrať všetky kolá a súťaž sa ukončila bez určenia poradia. Veľmi nás to mrzelo, lebo sme dosiahli naozaj dobré výsledky. Skvelú formu však držíme aj v tomto ročníku, v ktorom sme sa po nútenej prestávke prehupli do druhej polovice,“ povedal pre portál Novohradské.sk Ladislav Flachbart, predseda a tréner KO FTC Fiľakovo.

Kolkárske áčko vedené Ladislavom Flachbartom aktuálne dominuje extraligovej tabuľke a nedávno získalo skalp bývalého interligistu z Bratislavy. FTC má ako líder tabuľky dvojbodový náskok pred druhou Modrankou, ktorá má však o dva zápasy menej.

O dobré výkony sa postarali všetci členovia kádra, či už sú to Milan Kojnok, Alexander Šimon, Patrik Flachbart alebo Szabó Sándor. V tíme žiaria aj dvaja vekom ešte len dorastenci Róbert Kluka a Damián Knapp.


ČÍTAJTE AJ: Spoločnosť Lidl Slovensko má záujem otvoriť v Lučenci ďalšiu predajňu


„Naše B družstvo pod vedením trénera Kristiána Čabu podáva tiež krásne výkony. V prvej kolkárskej lige Východ sa momentálne drží na treťom mieste. Veľká vďaka za to patrí Kristiánovi Čabovi, Magdalénke Bábeľovej, Jozefovi Ondrigovi či Karolovi Töremu. Naše béčko si to zaslúži, pretože okrem iného dokázali minulý rok senzačne vyhrať zápas proti Kremnici, hoci mali o jedného hráča menej, čo vo väčšine prípadov znamená istú porážku,“ podotkol predseda oddielu.

Zahanbiť sa nedajú ani dorastenci FTC, ktorých trénuje Ladislav Flachbart. Tím v zložení Róbert Kluka, Damián Knapp, Bianka Mihaliová a Patrik Kovács kráča k víťazstvu bez straty jediného bodu.

„Aj tieto výsledky sú dôkazom, že naši traja dorastenci a jedna dorastenka majú miesto v nominácii slovenskej reprezentácie oprávnene. Teraz nám len ostáva dúfať, že všetky naše tri družstvá si dobrú formu udržia a že pandémia opäť nepreruší súťaže. Snáď sa budeme na konci sezóny radovať z víťazstva,“ uzavrel Flachbart.


ĎALŠIE SPRÁVY Z NOVOHRADU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Časť cyklotrasy medzi Poltárom a Hrnčiarskou Vsou slávnostne otvoria už v piatok
21.sep.2023 - Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
Oslava snov v rimavskosobotskom Lililande. Každé dieťa si zaslúži rozprávkové narodeniny
12.sep.2023 - Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...

NAJNOVŠIE

NAJČÍTANEJŠIE

 
Do zbierkového fondu NMG pribudlo 38 nových výtvarných diel prostredníctvom troch úspešných projektov
22.sep.2023 - Vďaka projektu Akvizícia diel Novohradských umelcov sa v roku 2022 a 2023 podarilo rozšíriť zbierkový fond o nové diela štyroch novohradských umelcov. Ďalej...
Dobrovoľníci Bielej pastelky dnes vyrazili do ulíc, vyzbierané financie pomôžu zrakovo postihnutým
22.sep.2023 - Poďakovaním za príspevok bude spinka v tvare bielej pastelky. Ďalej...
Časť cyklotrasy medzi Poltárom a Hrnčiarskou Vsou slávnostne otvoria už v piatok
21.sep.2023 - Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
V Lučenci sa uskutočnil dopravný prieskum pre plánovanie obchvatu
21.sep.2023 - K plánovanému obchvatu mesta je potrebná preložka cesty I. triedy, ktorá prechádza od Veľkého Krtíša až smerom na Maďarsko a Košice. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross