Kilačková so zlatom, striebro Ľuptákovej. Katsudu sa na medzinárodnej scéne darilo

Foto: Archív klubu

LUČENEC – Parádnym úspechom sa môže pochváliť džudo klub Katsudo Lučenec. Jeho tri reprezentantky v sobotu (18. 3.) bojovali v Ostrave na prestížnom medzinárodnom turnaji, kde sa zišlo okolo 1 500 džudistov a džudistiek z európskych krajín. Nabitý turnaj ponúkol to najlepšie zo starého kontinentu a boje o medailové pozície tak boli veľmi náročné.

Napriek tomu sa Katsudu podarilo uchmatnúť si dva cenné kovy.

Článok pokračuje pod reklamou.

„Ako prvá sa do bojov postavila Dominika Chudá vo váhe do 52 kg. Po dvoch víťazstvách sa už v treťom kole ďalej neprebojovala, keď prehrala s víťazkou hmotnosti. I keď sme ju poznali z finálového boja v Banskej Bystrici, nevedeli sme sa dostať cez jej silný vrch. Dominika tak skončila na 13. mieste. Veselšie nám začala váhová kategória do 36 kg, kde zápasila Silvia Kilačková. Po piatich výhrach pred časovým limitom vybojovala zlatú medailu a prvé miesto. Silvia nastupovala na tatami s odhodlaním vyhrať a my sme ju v tom, samozrejme, podporili,“ povedal tréner Katsuda Róbert Rác.

Veľmi pekný výkon podľa neho predviedla aj Pavlína Ľuptáková vo váhe do 44 kg. Zápasila v štyroch dueloch, pričom tri zdolané súperky jej priniesli striebro.

Foto: Archív klubu

„Pavlína v poslednom zápase bojovala s domácou džudistkou. Pri jej pohyboch sme sa miestami chytali za hlavu, aby nedostala trest, ale urobila všetko pre to, aby to tak nebolo. Bola aktívnejšia a v zlatom skóre s snažila Češku dostať k trestu. V siedmej minúte to prišlo, česká džudistka nezvládala nápor Pavlíny a rozhodcovia ju potrestali. Veľmi nás potešili umiestnenia dievčat z našej výpravy. Odzrkadlila sa ich práca z tréningových jednotiek,“ podotkol Rác.

Katsuďáci si dlho neoddýchnu. Už tento víkend sa predstavia na turnaji v Pezinku.

„Chceme sa poďakovať mestu Lučenec a Milošovi Kelemenovi za sponzorskú pomoc, nadácii M-Market - Marianovi a Barbore Šufliarskym a za bezpečnú dopravu Martinovi Ľuptákovi. Ďakujeme riaditeľovi ZŠ L. Novomeského Petrovi Pavlovičovi, riaditeľke Lenke Dymovej zo ZŠ s MŠ DSA na Kubínyiho námestí a vedeniam oboch škôl, ktoré nás zastrešujú. Za podporu ďakujeme rodičom, trénerom Lucii Balaškovej, Kristiánovi Barimu i inštruktorom Tamare Lőrinčíkovej, Samuelovi Pinzíkovi a Milanovi Filčíkovi ml. V neposlednom rade ďakujeme všetkým, ktorí sa rozhodli podporiť náš klub a darovať 2 percentá z dane,“ dodal Rác.

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Marcela Vidiečanová, vie pre váš domov zabezpečiť všetko od projektu, až po samotnú realizáciu. Ďalej...
V dizajnovom štúdiu Aarin-Váš domov vám navrhnú a zrealizujú interiér na kľúč, nájdete ho na novej adrese
6.jún.2023 - Marcela Vidiečanová, vie pre váš domov zabezpečiť všetko od projektu, až po samotnú realizáciu. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross