Katsudo klub Lučenec zbieral medailové pozície na turnaji mladých nádejí

Foto: Archív klubu

LUČENEC – Ceny a skúsenosti na novembrovom turnaji mladých nádejí (27. 11.) v Lučenci zbierali aj športovci z džudo klubu Katsudo. Na turnaji sa okrem nich zúčastnili aj reprezentanti TJ Mladosť Relax a Lokomotíva Rimavská Sobota, Judo Kan Zvolen, UMB a Dukla Banská Bystrica, Judo klub Levice a organizátorského klubu Junior Lučenec.

O medailové umiestnenia sa pobilo dovedna 135 džudistov. Hoci sa niektorí katsuďáci na súťažné tatami postavili po prvýkrát, vo svojom debute sa nedali zahanbiť.

Článok pokračuje pod reklamou.

„Všetci bojovali statočne. Bol aj plač a jeden pretekár pre silné emócie na duel nenastúpil, čo ho posunulo na tretie miesto. Škoda takýchto zápasov, ale veríme, že časom sa to zmení. Na turnajoch mladých nádejí nám ide hlavne o prípravu na medzinárodné a iné súťaže, aby sa deti vedeli prispôsobiť a športovať aj bez prítomnosti rodičov,“ začal tréner Róbert Rác.

On aj jeho kluboví kolegovia boli s výkonmi svojich zverencov spokojní.

„Veľmi pekný výkon podali súrodenci Ema a Peter Kurákovci, Zdenko Bernáth, Jakub Tóčik a Dávid Volčuk, ktorého päť vyhratých zápasov posunulo na prvé miesto. Veľmi pekne zápasili aj Gabriela Bolyóšová, Tommy Jánošík, Peter Brunčák, Matej Hric, Devran Hajrula a Lukáš Hudec. Nemali to vôbec ľahké, ale zápasili, ako sa patrilo. Budeme sa snažiť napraviť a odstrániť chyby, no vždy záleží od športovca, ako sa postaví k tréningom.“


STALO SA: FOTO: Dodávka na frekventovanej ceste zrazila medveďa
DŽUDO: FOTO: V lučenskom Katsudo klube vyrastá nová generácia džudistov


Katsuďáci majú tento rok pred sebou ešte jeden turnaj. V sobotu 17. decembra zabojujú na súťaži, ktorú organizuje TJ Mladosť Relax Rimavská Sobota. Potom ich čaká vianočná prestávka.

„Touto cestou by sme sa chceli poďakovať mestu Lučenec a Milošovi Kelemenovi za sponzorskú pomoc, riaditeľovi ZŠ L. Novomeského Petrovi Pavlovičovi, riaditeľke Lenke Dymovej zo ZŠ s MŠ DSA na Kubínyiho námestí a vedeniam oboch škôl, ktoré nás zastrešujú. V neposlednom rade ďakujeme rodičom za veľkú a nezaplatiteľnú pomoc na turnajoch a za prípravu trénerom Lucii Balaškovej a Romanovi Bunovi,“ dodal Rác.                                                                           

Výsledky džudo klubu Katsudo Lučenec:

  • 1. miesto: Peter Kurák, Ema Kuráková, Dávid Volčuk, Jakub Tóčik, Lukáš Hudec, Gabriela Bolyóšová
  • 2. miesto: Matej Hric, Alex Feterik, Katarína Šinková, Ela Laššáková, Dominik Ferencz, Zdenko Bernát, Lenka Urbanová
  • 3. miesto: Tommy Jánošík, Lea Nociarová, Peter Brunčák, Sofia Oravcová, Devran Hajrula, Alex Nociar

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Súťaž chcú dotiahnuť do úspešného konca. Ďalej...
Tomášovce pred prvým jarným kolom získali posilu z tretej ligy
24.mar.2023 - Súťaž chcú dotiahnuť do úspešného konca. Ďalej...
Hudobný zážitok podčiarkne atmosféra lučenskej historickej budovy. Ďalej...
SÚŤAŽ O LÍSTKY: V lučenskej synagóge vystúpi Katka Koščová
16.mar.2023 - Hudobný zážitok podčiarkne atmosféra lučenskej historickej budovy. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross