Junior Lučenec má sedem nových majstrov a majsteriek kraja

Foto: Archív M. Bokora

LUČENEC – Zvolen bol v posledný aprílový deň (30. 4.) dejiskom krajského šampionátu žiakov a dorastencov. Na turnaji sa predstavilo šesť klubov, medzi ktorými nechýbal Junior Lučenec. Dobre zohratá partia opäť potvrdila svoje kvality a v meste pod Pustým hradom si vybojovala sedem zlatých, štyri strieborné a dve bronzové medaily.

„Tituly majstrov kraja si odniesli Matej Káka (mladší žiaci do 50 kg) aj Richard Sasvári (mladší žiaci do 46 kg), ktorý mal veľmi ťažký finálový zápas. Laura Drugdová (mladšie žiačky do 52 kg) obsadila druhé miesto a Nina Drugdová (mladšie žiačke do 48 kg) sa po presvedčivom výkone stala majsterkou kraja,“ vymenoval tréner Michal Bokor.

Článok pokračuje pod reklamou.

Krištof Ľalík (starší žiaci do 55 kg) ukončil šampionát na druhom mieste, rovnako ako Filip Nemčický (starší žiaci do 66 kg), ktorému zlato ušlo pre drobnú chybu. O bronzovú medailu si zbierku rozšíril Filip Budáč (starší žiaci do 66 kg) a Adam Remenár (starší žiaci do 66 kg) na svojom prvom veľkom turnaji obsadil piate miesto.

Súťažnú premiéru absolvoval snaživý Michal Kmetík (starší žiaci do 73 kg), ktorý sa napriek debutu prebojoval na stupienok s číslom 3. David Farkaš (starší žiaci do 73 kg) sa so štyrmi víťazstvami stal majstrom Banskobystrického kraja.


ČÍTAJTE AJ: Novotka i Szmuda majstrami Slovenska. Dospelí reprezentanti Junioru ukázali, že džudo majú v krvi


„Skvelý výkon podal aj Jakub Martiš (starší žiaci do 81 kg), ktorý získal titul majstra kraja, a zlato si tiež vybojovala Laura Vrbovská (staršie žiačky do 44 kg). V starších žiačkach do 52 kg sme mali Emu Danišovú a Michaelu Hanulovú, ktoré sa stretli vo finále. Ema obsadila prvé a Michaela druhé miesto,“ pokračoval tréner.

„Dosiahli sme skvelú bilanciu, za čo všetkým našim pretekárom patrí vďaka. Prajem im, aby sa im spolu s ostatnými darilo aj na ďalších turnajoch. Za podporu ďakujem hotelu Slovan a mestu Lučenec, za pomoc s dopravou Júliusovi Szmudovi a za pomoc pri koučovaní ďakujem trénerským kolegom Marcelovi Pivarčimu a Marekovi Portelekymu,“ zakončil Bokor.

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Marketingová agentúra PROGNESSA hľadá do svojho tímu PPC/ Social media špecialistu. Ďalej...
Ponuka práce: Digitálna agentúra PROGNESSA hľadá PPC/Social media špecialistu
6.máj.2024 - Marketingová agentúra PROGNESSA hľadá do svojho tímu PPC/ Social media špecialistu. Ďalej...
Projekt sa sústreďuje na štyri oblasti a to: vzdelávanie, zamestnanosť, bývanie a predchádzanie diskriminácie. Ďalej...
Cieľom projektu je zlepšiť postavenie marginalizovaných rómskych komunít
29.apr.2024 - Projekt sa sústreďuje na štyri oblasti a to: vzdelávanie, zamestnanosť, bývanie a predchádzanie diskriminácie. Ďalej...
Do projektu sa podarilo zapojiť 26 zamestnávateľov, 11 komunitných centier a 5 mimovládnych organizácií. Ďalej...
Unikátny projekt umožňuje Rómom vzdelávať sa a ľahšie sa zamestnať
24.apr.2024 - Do projektu sa podarilo zapojiť 26 zamestnávateľov, 11 komunitných centier a 5 mimovládnych organizácií. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross