Jeseňou prešli bez prehry, teraz angažovali top strelca. Olováry chcú hrať o horné priečky

OFK Olováry na novoročnom stretnutí. Foto: FB klubu

OLOVÁRY - Pod špicou tabuľky D skupiny šiestej ligy trávia zimu futbalisti OFK Olováry. Mužstvo si druhé miesto vybojovalo za osem víťazstiev a päť remíz.

Aj tento tím sa už pripravuje na jarnú časť ročníka, v ktorom sa chce znova pobiť o horné priečky. Docieliť to majú detailnými tréningami, angažovaním dvoch nových hráčov aj zlepšením tímovej chémie.

Viac o zimnej príprave Olovár nám povedal tréner Attila Kanyó.

Článok pokračuje pod reklamou.

Od kedy prebieha zimná príprava a v akom režime?

Zimnú prípravu sme začali začiatkom februára prvým tréningom. Bude trvať 6 - 7 týždňov až do jarnej časti súťaže podobne ako v predchádzajúcich rokoch. Zatiaľ máme dohodnutých 6 prípravných zápasov s kvalitnými súpermi. Vybral som takých, ktorí nám dajú zabrať.

Máme naplánované aj trojdňové sústredenie. Dovtedy sa trénuje raz do týždňa a hráči zvlášť plnia „domáce úlohy“. V marci po sústredení zvýšime počet aktivít. Prejdeme na dvojfázové tréningy s prípravákom každú sobotu alebo nedeľu.

Na čo sa zameriavate?

Hlavným cieľom je, aby sme nabrali kondičku, postupne zdokonalili systém i prechodné fázy a zvykli si jeden na druhého. Vzhľadom na to, aké významné zmeny boli v lete, máme ešte čo robiť, ale sme na dobrej ceste, čo sa prejavilo na výsledkoch. Cieľom je aj zapracovanie nových hráčov do mužstva.

Kto sú noví hráči?

Evidujeme dve posily, ktoré, pevne verím, budú pre nás prínosom. Získali sme najlepšieho strelca jesene VI. ligy Tomáša Deneša z Buzitky - strelil za nich 18 gólov. Druhým hráčom je Sándor Kapa z FK Slovan Šahy.


BOX: FOTO/VIDEO: Osaďan získal skalp skúsenejšieho boxera, vybavil ho v prvom kole
NEVYNECHAJTE: FOTO: Na burze v synagóge sa odprezentovalo jedenásť stredných škôl Novohradu


Budete hľadať aj iné posily?

Plánoval som dve. Neodíde od nás nikto okrem jedného hráča, ktorý musí s futbalom na určitý čas prestať pre pracovné povinnosti. Aspoň u nás. Iné zmeny nie sú v pláne.

Nastali alebo nastanú zmeny v realizačnom tíme?

V realizačnom tíme nenastali žiadne zmeny. Všetko funguje po starom aj na jar.

Zvládate skĺbiť funkciu starostu aj trénera alebo zvažujete náhradu?

Neviem sa k tomu vyjadriť, pretože táto situácia je aj pre mňa nová a nemám s ňou skúsenosti. Budem sa snažiť, aby som bol prospešný v jednej aj druhej funkcii. Klamal by som, keby som povedal, že som nerozmýšľal nad tým ako ďalej, ale s chalanmi mám nadštandardný vzťah.

Niečo sme spolu začali, tak to spolu aj dotiahneme do úspešného konca. Urobím všetko, čo je v mojich silách ako starosta či tréner.

Článok pokračuje pod reklamou.

S akými cieľmi pôjdete do jari?

Tak ako každú sezónu a každý rok, aj teraz chceme hrať o horné priečky. Nesmierne ma teší, že sme v širokom okolí jediné mužstvo bez jesennej prehry, ale takisto ma hnevajú aj niektoré zbytočné remízy.

Chcem zlepšiť náš herný prejav a intenzitu, aby sme v zápasoch dominovali čo najviac a aby sme prevahu potvrdili ešte lepšie ako na jeseň. Chcem väčší dôraz pred našou a aj pred súperovou bránou. Verím, že nás obídu zranenia a nové tváre zapadnú do tímu.

Treba hlavne vytvoriť partiu. Keď je tímová duša silná, potom je všetko ľahšie aj na ihrisku.


ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

NAJNOVŠIE

NAJČÍTANEJŠIE

 
Voľné pracovné miesta v okrese V. Krtíš: Hľadajú vodiča kamiónu, asistensku manažéra aj programátora
15.apr.2024 - Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny vo Veľkom Krtíši aktualizoval zoznam voľných pracovných miest. Ďalej...
V Poltári zorganizovali 2. ročník Memoriálu Jaroslava Štrbu a Ivana Terema
12.apr.2024 - Na 3. mieste sa umiestnil tím Žabky, 2. miesto obsadil Dobrý ročník a 1. miesto získal tím Siťák gym. Ďalej...
Históriu a pamiatky mesta Fiľakovo priblíži digitálny sprievodca
10.apr.2024 - Fiľakovo môžu návštevníci odteraz spoznávať prostredníctvom digitálneho sprievodcu. Ďalej...
V Kokave nad Rimavicou plánujú vybudovať novú kanalizáciu za približne 10 miliónov eur
9.apr.2024 - Slovenská vodárenská spoločnosť plánuje v Kokave nad Rimavicou vybudovať novú kanalizáciu pre viac ako 570 domácností. Ďalej...
Hľadáte si prácu v okrese Lučenec? Máme pre vás zoznam voľných pracovných miest
8.apr.2024 - Hľadáte si vy alebo vaši blízki a známi zamestnanie? Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross