Janssenom budú očkovať v Lučenci i vo Fiľakove, veľkokapacitné centrum otvoria aj v sobotu

30. novembra 2021 | | | | |  | 
Ilustračné foto: FB Mesto Fiľakovo / Fülek Város

LUČENEC/FIĽAKOVO - Očkovanie vakcínami proti COVID-19 v Novohrade pokračuje aj tento týždeň. Zdravotníci budú pripravení na výjazdy a otvorené bude aj veľkokapacitné centrum na Mestskom úrade v Lučenci.

Mobilný tím bude jednodávkovou vakcínou Janssen od spoločnosti Johnson & Johnson a vakcínou Comirnaty od Pfizer/BioNTech očkovať v stredu 1. decembra na ZŠ Koháryho vo Fiľakove (13:30 - 18:00 hod.) a iba Janssenom na Mestskom úrade v Lučenci (15:00 - 18:00 hod.).

Veľkokapacitné centrum bude otvorené vo štvrtok a piatok (2. a 3. 12.) od 14:00 do 18:00 hod. a v sobotu (4. 12.) od 9:00 do 17:00 hod. Očkovať budú prvé, druhé aj tretie dávky vakcíny Comirnaty od Pfizer/BioNTech.

Článok pokračuje pod reklamou.

O termínoch informovala Andrea Baníková, lekárka a odborná garantka očkovacieho centra v Lučenci, ktoré zastrešuje spoločnosť Kardiomed, s. r. o.

Ako Baníková v pondelok povedala pre náš portál, vo veľkokapacitnom centre v Lučenci zaznamenali v uplynulých dňoch pokles záujmu o vakcináciu. Podľa jej slov je dôvodom nižšieho záujmu nedávno vyhlásený lockdown. Zdravotníci preto vyzývajú ľudí, ktorí sa chceli dať zaočkovať, no báli sa dlhého čakania, aby teraz využili príležitosť.

"U nás očkujeme registrovaných cez NCZI aj neregistrovaných. Ľudí z oboch skupín sa snažíme brať na striedačku, aby nikto nemusel dlho čakať. Preto všetkých vyzývame, aby sa prišli nechať zaočkovať aj bez predošlej registrácie," ozrejmila lekárka.

Na očkovanie si treba priniesť občiansky preukaz a preukaz poistenca. Pred očkovaním treťou dávkou sa treba preukázať platným certifikátom o absolvovaní vakcinácie druhou dávkou, od ktorej uplynulo aspoň šesť mesiacov.


ĎALŠIE SPRÁVY Z NOVOHRADU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Realizačný tím na čele s trénerom Mariánom Berkym nominoval šestnásť hráčov. Ďalej...
Na futsalové majstrovstvá Európy pocestuje až šesť hráčov Mimelu Lučenec
17.jan.2022 - Realizačný tím na čele s trénerom Mariánom Berkym nominoval šestnásť hráčov. Ďalej...
Ako vyzeral rok 2021 z pohľadu počtu uzavretých manželstiev, narodených detí, rozvodov a úmrtí? Ďalej...
V Lučenci sa vlani narodili aj Lexi, Rania či Jamal. Počet obyvateľov v posledných rokoch klesá
16.jan.2022 - Ako vyzeral rok 2021 z pohľadu počtu uzavretých manželstiev, narodených detí, rozvodov a úmrtí? Ďalej...
Vedeli ste, že si môžete dopriať svetovú kvalitu v starostlivosti o tvár i telo za lučenské ceny? Ďalej...
Perfect Body Anett: Svetová kvalita za lučenské ceny
14.jan.2022 - Vedeli ste, že si môžete dopriať svetovú kvalitu v starostlivosti o tvár i telo za lučenské ceny? Ďalej...
Tentokrát vám prinášame aj novinku v podobe kategórie Pohotovosť. Ďalej...
Zoznam pohotovostných služieb v Novohrade nájdete na jednom mieste. Náš portál vám prináša novinku
9.jan.2022 - Tentokrát vám prinášame aj novinku v podobe kategórie Pohotovosť. Ďalej...

NAJNOVŠIE

NAJČÍTANEJŠIE

©2022 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram