Hokejová škola Be The BEST pomáha hráčom v rozvoji, bude nás reprezentovať na turnaji v Rige

Foto: FB Be The BEST - Hokejová škola

LUČENEC – Náš región bude mať zastúpenie na medzinárodnom mládežníckom turnaji v Lotyšsku. Je to zásluha Hokejovej školy Be The BEST, pod ktorej logom sa na Pobaltí predstaví aj skupina novohradských hráčov v kategóriách ročníkov 2012 a 2014.

Tí budú spoločne reprezentovať región i krajinu na Riga Hockey Cup 2023 (21. – 23. 4.), ktorý je najväčším juniorským hokejovým turnajom v Európe.

„Podujatie bude pre nás vrcholom tejto sezóny, takže máme pred sebou veľkú výzvu. Chceme dosiahnuť čo najlepší výsledok, no prioritou je medzinárodná konfrontácia. Cieľom je, aby si deti odniesli čo najviac skúseností, pretože sa budú môcť porovnať s rovesníkmi zo špičkových európskych klubov,“ povedal Lukáš Plešavský.

Článok pokračuje pod reklamou.

Akcia v Lotyšsku bude jednou zo stoviek turnajov, ktorých sa mládežnícki hokejisti pod hlavičkou jeho hokejovej školy za ostatné roky zúčastnili.

Domov našli v Lučenci

Be The BEST budúci rok oslávi desiate výročie založenia. Hoci má korene v Banskobystrickom kraji, s centrom Novohradu je spojená zhruba sedem rokov.

„Občianske združenie sme v Banskej Bystrici založili na jeseň roku 2014, kedy sme začali organizovať súkromné tréningy a neskôr sa zúčastňovať turnajov na Slovensku aj v zahraničí. Keďže som v roku 2016 odišiel z Bystrice do Lučenca, zobral som so sebou prakticky všetko. V Novohrade sme prešli na formát organizovania kempov a menších i väčších turnajov,“ prezradil Plešavský.


NEVYNECHAJTE: HC Lučenec otvára bezplatnú školu pohybu pre deti do 10 rokov
HOKEJ: Až 340 zápasov, 2 548 gólov a 820 detí. Lučenská Miniliga M. R. Štefánika uzavrela šiesty ročník


Jeho škola funguje prakticky po celom Slovensku, no centrálu má v Lučenci. V rámci nej už tretí rok funguje aj subjekt Ladislava Majerčíka Tatry Select, ktorý tiež združuje šikovných mládežníckych hokejistov. Hlavnou náplňou Be The BEST je príprava a rozvoj všeobecných individuálnych aj tímových hráčskych schopností a zručností.

„Združujeme kmeňových hráčov iných klubov, ktorým dávame možnosť zúčastňovať sa kempov a medzinárodných turnajov a zbierať tak dôležité skúsenosti. Akcie pre rôzne vekové kategórie organizujeme na zvolenskom ľade takmer každý víkend. Pre hokejistov je to skvelý doplnok k sezónnym súťažiam, v ktorých my nepôsobíme. Momentálne nie sme registrovaní pod SZĽH a všetko robíme v rámci občianskeho združenia. V budúcnosti by sme však chceli ísť pod zväz,“ prezradil plány zakladateľ hokejovej školy.

Nové skúsenosti i priateľstvá

Keďže Be The BEST ma centrálu v Lučenci, veľmi úzku spoluprácu má aj s HC Lučenec. Hráči novohradského mládežníckeho klubu, a spolu s nimi aj hokejisti z klubov najmä zo stredného Slovenska, tak majú priestor na zdokonaľovanie sa a meranie síl s inými tímami mimo ligy.

Členská základňa sa aktuálne pohybuje okolo čísla 400, no počet je veľmi premenlivý. Tento rok v škole pôsobia deti narodené v rokoch 2009 až 2016. Dvere do Hokejovej školy Be The BEST sú otvorené aj novým hráčom, ktoré môžu, no nemusia byť členmi iných klubov. Podmienkou sú aspoň základné korčuliarske schopnosti.

Článok pokračuje pod reklamou.

„Hokejovú školu sme založili preto, aby hráči mohli nazbierať čo najviac skúseností a priateľstiev, či už v rámci domácej scény alebo na zahraničných turnajoch. Vždy sme chceli, aby sa decká zdokonaľovali aj mimo svojich materských klubov a som rád, že po nás kus práce vidieť. Nedovolím si povedať, že sme vychovali dobrých hokejistov, to je zásluha ich klubov. My sme im len dali priestor na zdokonalenie sa a na konfrontáciu. Sme radi, keď sa chalani, ktorí s nami hrávali, dostanú do prestížnej zahraničnej ligy alebo keď sa im darí v slovenských ligách,“ uzavrel Lukáš Plešavský.

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Marketingová agentúra PROGNESSA hľadá do svojho tímu PPC/ Social media špecialistu. Ďalej...
Ponuka práce: Digitálna agentúra PROGNESSA hľadá PPC/Social media špecialistu
6.máj.2024 - Marketingová agentúra PROGNESSA hľadá do svojho tímu PPC/ Social media špecialistu. Ďalej...
Projekt sa sústreďuje na štyri oblasti a to: vzdelávanie, zamestnanosť, bývanie a predchádzanie diskriminácie. Ďalej...
Cieľom projektu je zlepšiť postavenie marginalizovaných rómskych komunít
29.apr.2024 - Projekt sa sústreďuje na štyri oblasti a to: vzdelávanie, zamestnanosť, bývanie a predchádzanie diskriminácie. Ďalej...
Do projektu sa podarilo zapojiť 26 zamestnávateľov, 11 komunitných centier a 5 mimovládnych organizácií. Ďalej...
Unikátny projekt umožňuje Rómom vzdelávať sa a ľahšie sa zamestnať
24.apr.2024 - Do projektu sa podarilo zapojiť 26 zamestnávateľov, 11 komunitných centier a 5 mimovládnych organizácií. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross