FOTO: Premiér Heger navštívil lučeneckú školu. Hovoril aj o potrebe zvýšenia zaočkovanosti v regióne

Eduard Heger na ZŠ M. R. Štefánika v Lučenci. Foto: Jozef Mikuš/Novohradské.sk

LUČENEC - Eduard Heger navštívil centrum Novohradu. Premiérove kroky vo štvrtok (12. 8.) dopoludnia smerovali do Základnej školy Milana Rastislava Štefánika, kde sa s riaditeľkou, pedagogičkami, deťmi i primátorkou rozprával o viacerých témach.

„Chcel som vidieť, ako bežia programy letných škôl a mali sme bohatú diskusiu o tom, ako sú školy pripravené na tretiu vlnu pandémie. Program letnej školy tu funguje veľmi dobre. Mal som možnosť stretnúť sa a porozprávať sa s deťmi. Je vidieť, že sú nadšené a že si to užívajú. Škola do toho vnáša veľa energie. Pani učiteľky a pani vychovávateľky ich vedú s veľkou láskou a na deťoch to je cítiť,“ prezradil Heger.

Článok pokračuje pod reklamou.

Pozdrav pre ministra Gröhlinga 

Na lučeneckej Základnej škole Milana Rastislava Štefánika prebieha dvojtýždňový projekt letnej školy, do ktorého sa zapojili deti prvého aj druhého stupňa. Cieľom je, aby si hravou formou oprášili staré vedomosti a naučili sa nové veci.

„Letné školy sú zamerané na to, aby sa trochu vyrovnali rozdiely, ktoré spôsobila pandémia a uzavretie škôl. Pre žiakov tu máme dva týždne pestrých aktivít s rôznou tematikou a zameraním na rôzne predmety. Vedomosti a zručnosti nadobúdajú a opakujú si ich hravou formou, aby to pre nich bolo lákavé. Tiež chodia na rôzne vychádzky a exkurzie,“ zhrnula riaditeľka školy Gabriela Aláčová.

Premiér navštívil triedy letnej školy a zasadol medzi deti do lavíc. Tie si netradičnú návštevu užili.

Žiačke, ktorá práve oslavovala narodeniny premiér zagratuloval a do Bratislavy sa okrem darov vráti aj s odkazom od jednej školáčky: „Že ocino pozdravuje pána ministra školstva.“

Eduard Heger na ZŠ M. R. Štefánika v Lučenci. Foto: Jozef Mikuš/Novohradské.sk

Tretia vlna pandémie a nový školský rok

Jeden z dôvodov návštevy bola aj prichádzajúca tretia vlna pandémie. Regióny Novohrad a Gemer-Malohont patria medzi tie s najnižšou zaočkovanosťou detí.

„Štát si splnil domácu úlohu. Pripravili sme dostatok vakcín a aj miesta, kde sa ľudia môžu očkovať. Dnes je na občanoch, aby sa rozhodli a ochránili sa pred treťou vlnou. Líši sa to od regiónu k regiónu. Preto som prišiel sem, aby som sa rozprával o tom, ako zvýšiť zaočkovanosť a vysvetliť ľuďom, že toto je cesta, ako sa ochrániť,“ skonštatoval Heger.

Článok pokračuje pod reklamou.

S blížiacim sa začiatkom školského roka sa mnohí obávajú nútenému návratu k dištančnému vyučovaniu. Podľa primátorky Lučenca Alexandry Pivkovej sú školy na tretiu vlnu pripravené.

„Myslím si, že tak, ako sme boli schopní zabezpečiť všetky pravidlá a opatrenia v prvej a druhej vlne, tak predpokladám, že sme na našich základných a materských školách pripravení aj teraz, aby sme nemuseli zatvárať, respektíve, aby sme zatvárali čo najmenej tried. Chceme, aby deti chodili do školy a aby sa vzdelávali. Urobíme pre to všetko,“ poznamenala Pivková.

Eduard Heger vo štvrtok navštívi aj Komunitné centrum v Klenovci, Sonne Crystal v Poltári, Agro CS Slovakia vo Veľkých Dravciach a v historickej radnici v Lučenci bude diskutovať na tému nový školský rok a pandémia.

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Skončila v nemocnici. On v rukách polície. Ďalej...
Dráma v Lučenci: 32-ročný Róbert vyhodil svoju ženu z balkóna
2.dec.2021 - Skončila v nemocnici. On v rukách polície. Ďalej...
Okrem demolačných prác vyčlenilo ministerstvo aj takmer 100-tisíc eur na stavebné úpravy. Ďalej...
Obec dostala od štátu takmer 1,5 milióna na podporu rozvoja priemyselnej výroby a služieb, vznikne nový priemyselný park
1.dec.2021 - Okrem demolačných prác vyčlenilo ministerstvo aj takmer 100-tisíc eur na stavebné úpravy. Ďalej...
Mesto pod Fiľakovským hradom sa postupne odieva do vianočného. Ďalej...
Ekologickejšie Vianoce: Vo Fiľakove už tri roky zdobia ten istý stromček
1.dec.2021 - Mesto pod Fiľakovským hradom sa postupne odieva do vianočného. Ďalej...
Občianska iniciatíva chce ukázať, že ľudí, ktorí si vážia prácu zdravotníkov je viac ako tých, ktorí na nich útočia. Ďalej...
V Lučenci vyhlásili mikulášsku zbierku pre zdravotníkov, prispejte do nej sladkosťami či kávou aj vy
29.nov.2021 - Občianska iniciatíva chce ukázať, že ľudí, ktorí si vážia prácu zdravotníkov je viac ako tých, ktorí na nich útočia. Ďalej...
© 2021 Všetky práva vyhradené. Preberanie článkov bez súhlasu autora je prísne zakázané.
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram