Halič, Šomoška či Modrý Kameň. Nová kniha zachytáva hrady a zámky z vtáčej perspektívy

NOVOHRAD - Svetlo sveta uzrela nová publikácia. Fotografi zo stredného Slovenska vydali knihu s leteckými pohľadmi na slovenské hrady, zámky a kaštiele.

Ako priblížila Andrea Farkašová, manažérka Slovenského múzea máp a média manažérka vydavateľstva CBS, letecký tím sídliaci v Kynceľovej pri Banskej Bystrici vytvoril obrazovú publikáciu s najkrajšími leteckými zábermi na slovenské hrady, zámky a kaštiele.

Článok pokračuje pod reklamou.

„Pri lete nad malebnou slovenskou krajinou sa po väčšine naše historické klenoty vynímajú už z diaľky a lákajú letca tak, ako ostrovy v mori lákajú moreplavca. Oblietať okolo nich a obdivovať ich zhora je neopísateľný pocit, ktorý chcem dopriať aj ostatným,“ hovorí pilot a letecký fotograf Milan Paprčka. „Preto sme sa s vydavateľským tímom rozhodli vydať už v poradí tretie vydanie tejto jedinečnej leteckej knihy, v ktorej nebudú chýbať ani kaštiele na Slovensku,“ približuje.

„Ako návštevník hradu máte rôzne možnosti, ako si prezrieť areál, expozíciu či zúčastniť sa podujatia. Avšak do niektorých historických monumentov nemáte možnosť ani nahliadnuť. Tajomstvo, ktoré ukrývajú ich hradby, máte možnosť prostredníctvom novej knižnej novinky vidieť z tej nezvyčajnej, a to vtáčej perspektívy. Novinka, Slovenské hrady, zámky a kaštiele z neba v knižnej podobe, je lákadlom nielen pre Slovákov, ale aj zahraničných návštevníkov,“ hovorí Andrea Farkašová.

Súčasťou knihy nie sú len letecké fotografie na zámky, hrady a kaštiele. Čitateľ v nej nájde aj množstvo legiend viažucich sa na konkrétny historický klenot. Pridanou hodnotou je anglická mutácia knihy.

Článok pokračuje pod reklamou.

Druhá časť publikácie pozostáva z pútavých a hodnotných článkov o obciach, hradoch aj o vzdelávacích inštitúciách pôsobiacich na Slovensku.

Vydavateľský tím Slovensko z neba umožnil pre čitateľov prostredníctvom knižnej novinky Slovenské hrady, zámky a kaštiele nezameniteľný pohľad na tieto naše historické skvosty z neba. Knižná novinka je dostupná v kníhkupectvách i podnikovej predajni vydavateľstva, ktorá je súčasťou Slovenského múzea máp.

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Marketingová agentúra PROGNESSA hľadá do svojho tímu PPC/ Social media špecialistu. Ďalej...
Ponuka práce: Digitálna agentúra PROGNESSA hľadá PPC/Social media špecialistu
6.máj.2024 - Marketingová agentúra PROGNESSA hľadá do svojho tímu PPC/ Social media špecialistu. Ďalej...
Projekt sa sústreďuje na štyri oblasti a to: vzdelávanie, zamestnanosť, bývanie a predchádzanie diskriminácie. Ďalej...
Cieľom projektu je zlepšiť postavenie marginalizovaných rómskych komunít
29.apr.2024 - Projekt sa sústreďuje na štyri oblasti a to: vzdelávanie, zamestnanosť, bývanie a predchádzanie diskriminácie. Ďalej...
Do projektu sa podarilo zapojiť 26 zamestnávateľov, 11 komunitných centier a 5 mimovládnych organizácií. Ďalej...
Unikátny projekt umožňuje Rómom vzdelávať sa a ľahšie sa zamestnať
24.apr.2024 - Do projektu sa podarilo zapojiť 26 zamestnávateľov, 11 komunitných centier a 5 mimovládnych organizácií. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross