Futbalové novinky: Haličania začnú zimnú prípravu pod novým trénerom

TJ Slovan Halič. Foto: FB P. Mikuša

HALIČ - Aj Haličania sa na jarnú časť sezóny 2021/22 začnú pripravovať pod dohľadom nového kouča. Výbor TJ Slovan Halič na utorkovej (11. 1.) schôdzi oznámil zmenu na trénerskom poste. Alexa Kičku, ktorý viedol mužov Haliče v jesennej časti, nahradil Pavol Matúška.

Článok pokračuje pod reklamou.

"Alex Kička sa pre množstvo povinností rozhodol prenechať miesto trénera mužov. Naďalej však ostáva v našom klube, kde bude pripravovať žiakov U15 a v prípade potreby nastúpi ako hráč hlavného tímu," povedal pre Novohradské.sk tajomník TJ Slovan Halič Ján Hikker.

Slovanisti spod Haličského zámku tak zimnú prípravu odštartujú pod novým vedením. Trénerovi Pavlovi Matúškovi, ktorý zbieral skúsenosti aj ako asistent hlavného kouča MŠK Novohrad Lučenec, bude pomáhať Benjamín Rác. Matúška je momentálne hráčom piatoligového OFK Olováry. Výboru TJ Slovan Halič však ozrejmil, že ak sa mu budú povinnosti prekrývať, hráčske kopačky v Olovároch zavesí na klinec.


FUTBAL V NOVOHRADE: Futbalové prestupy: Treťoligisti z Fiľakova a Rimavskej Soboty zmenili trénerov


Na prvom tohtoročnom stretnutí haličského áčka sa zišlo sedemnásť hráčov, ktorým výbor okrem trénera predstavil aj plány pred jarnou časťou.

"Prítomní boli sedemnásti hráči. Vieme aj o tých, ktorí sú chorí a mali pracovné povinnosti. Veríme, že od utorka 18. januára, kedy bude prvý tréning mužov o 15:30 hod., budú realizačnému tímu k dispozícii všetci hráči TJ Slovan Halič," podotkol prezident klubu Ľudovít Póni.

Haličania budú trénovať v utorky a štvrtky, respektíve cez víkend. Zimnú prípravu by chceli okoreniť tromi až piatimi priateľskými zápasmi. Tie by mali odohrať najmä v rámci Zimného pohára ObFZ Lučenec.

Výbor na schôdzi predstavil aj plány s posilňovaním mužstva, ktoré by sa však malo uskutočniť až v lete. Ak sa nič nezmení, príchod prisľúbil Tomáš Šurik a vrátiť by sa mal aj jeden bývalý hráč, ktorého ale zatiaľ konkretizovať nechceli.


ČÍTAJTE AJ: FOTO: S Lučencom hral 2. SNFL, chceli ho do Trnavy. Hlavičkový súboj som prehral len málokedy, spomína Ľudovít Póni


"Výbor TJ verí, že na jar po dobrej zimnej príprave vstúpime úspešne do majstrovských zápasov, aby sme na ne pritiahli čo najviac svojich fanúšikov. Nech sa im opäť hra nášho mužstva začne ľúbiť a veríme, že sa už nezopakuje to minulé obdobie, keď Halič bola v súťaži len do počtu a boli sme takzvaným fackovacím panákom. Nech hráčov obchádzajú zranenia, nech sa vytvorí dobrá partia a nech už prelomíme aj tie remízy z jesene, ktorých bolo v súťaži najviac (7) a prídu aj víťazstvá," zakončil výbor TJ Slovan Halič.


ĎALŠIE SPRÁVY Z NOVOHRADU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Realizačný tím na čele s trénerom Mariánom Berkym nominoval šestnásť hráčov. Ďalej...
Na futsalové majstrovstvá Európy pocestuje až šesť hráčov Mimelu Lučenec
17.jan.2022 - Realizačný tím na čele s trénerom Mariánom Berkym nominoval šestnásť hráčov. Ďalej...
Ako vyzeral rok 2021 z pohľadu počtu uzavretých manželstiev, narodených detí, rozvodov a úmrtí? Ďalej...
V Lučenci sa vlani narodili aj Lexi, Rania či Jamal. Počet obyvateľov v posledných rokoch klesá
16.jan.2022 - Ako vyzeral rok 2021 z pohľadu počtu uzavretých manželstiev, narodených detí, rozvodov a úmrtí? Ďalej...
Vedeli ste, že si môžete dopriať svetovú kvalitu v starostlivosti o tvár i telo za lučenské ceny? Ďalej...
Perfect Body Anett: Svetová kvalita za lučenské ceny
14.jan.2022 - Vedeli ste, že si môžete dopriať svetovú kvalitu v starostlivosti o tvár i telo za lučenské ceny? Ďalej...
Tentokrát vám prinášame aj novinku v podobe kategórie Pohotovosť. Ďalej...
Zoznam pohotovostných služieb v Novohrade nájdete na jednom mieste. Náš portál vám prináša novinku
9.jan.2022 - Tentokrát vám prinášame aj novinku v podobe kategórie Pohotovosť. Ďalej...

NAJNOVŠIE

NAJČÍTANEJŠIE

©2022 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram