FOTO: Za štvrťrok spolu schudli 42 kíl. Dvaja Novohradčania uspeli v Jarnej premene

Zľava L. Berky, R. Balaško a I. Tokár s cenami. Foto: Archív R. Balaška

LUČENEC/JELŠOVEC/LEHÔTKA – Za tri mesiace spolu schudli 42 kilogramov. Ivan Tokár z Lehôtky a Lukáš Berky z Jelšovca sa odovzdali do rúk lučenského trénera Roberta Balaška, pod ktorého vedením uspeli v súťaži nazvanej Jarná premena.

Cieľom súťažiacich je počas troch mesiacov zhodiť čo najviac, vyformovať postavu a vytvoriť si návyk na zdravý životný štýl.

Článok pokračuje pod reklamou.

„Nahlásených som mal šesť zverencov, súťaž dokončili piati. Jedna moja zverenka musela skončiť, keď sa dozvedela šťastnú novinu, že čaká dieťa. Najlepšie výsledky spomedzi mojej skupiny dosiahli Ivan a Lukáš. Na postave sme pracovali od prvého marca do konca mája,“ začal tréner Robert Balaško.

Ivan Tokár mal na začiatku jari 116 kíl. Do konca mája zhodil 21 kilogramov, vďaka čomu vo svojej kategórii (muži 40-50 rokov) v Jarnej premene v konkurencii jedenástich pretekárov obsadil prvé miesto.


FUTBAL: Víťazstvo v lige venovali starostovmu otcovi. Ružiná pozvánku na postup nevyužije
BOLI SME PRI TOM: FOTO/VIDEO: Oždianske serpentíny ukazujú umenie majstrov volantu


Lukáš Berky si za tri mesiace upravil váhu z 94 na 73 kilogramov. To mu v kategórii 20-27 rokov a v konkurencii ďalších ôsmich pretekárov zabezpečilo striebornú priečku. Všetkých súťažiach hodnotila desaťčlenná porota.

„Pripravovali sme sa v priestoroch Max Fitness v Lučenci. Zverencom som nastavil stravu aj tréningové plány, no všetko stálo na ich odhodlaní a silnej vôli. Napríklad Lukáš pracuje v mäsokombináte a napriek pokušeniu a náročnému zamestnaniu dodržal stanovený jedálniček. Ivanovi sme nastavili stravu založenú prevažne na tukoch a bielkovinách, čo mu výborne sadlo. Môžem oboch chalanov len pochváliť. Za tri mesiace dosiahli parádny progres,“ zhrnul spokojný tréner.

Článok pokračuje pod reklamou.

Robert Balaško nie je v Jarnej premene nováčikom a na konte má viacero úspešných klientov. Aj vďaka tomu ho v tomto ročníku ocenili titulom Super tréner. Prvé ocenenie (Úspešný tréner) získal pred dvomi rokmi a do zbierky mu chýba už len jeden titul.

Ten by mohol dosiahnuť aj vďaka nasledujúcej Jarnej premene.

„Do budúcej jari je ešte ďaleko a na začiatok zmeny netreba čakať. Každý, kto si chce upraviť hmotnosť, nabrať svaly, zlepšiť kondíciu a zmeniť životný štýl, ma môže osloviť cez Facebook alebo osobne. V Max Fitness ma nájdu každý deň od 6:30 do 12:00 hod. a od 15:30 do 19:00 hod.,“ dodal Balaško.


ĎALŠIE SPRÁVY Z NOVOHRADU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Marketingová agentúra PROGNESSA hľadá do svojho tímu PPC/ Social media špecialistu. Ďalej...
Ponuka práce: Digitálna agentúra PROGNESSA hľadá PPC/Social media špecialistu
6.máj.2024 - Marketingová agentúra PROGNESSA hľadá do svojho tímu PPC/ Social media špecialistu. Ďalej...
Projekt sa sústreďuje na štyri oblasti a to: vzdelávanie, zamestnanosť, bývanie a predchádzanie diskriminácie. Ďalej...
Cieľom projektu je zlepšiť postavenie marginalizovaných rómskych komunít
29.apr.2024 - Projekt sa sústreďuje na štyri oblasti a to: vzdelávanie, zamestnanosť, bývanie a predchádzanie diskriminácie. Ďalej...
Do projektu sa podarilo zapojiť 26 zamestnávateľov, 11 komunitných centier a 5 mimovládnych organizácií. Ďalej...
Unikátny projekt umožňuje Rómom vzdelávať sa a ľahšie sa zamestnať
24.apr.2024 - Do projektu sa podarilo zapojiť 26 zamestnávateľov, 11 komunitných centier a 5 mimovládnych organizácií. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross