FOTO: Za štvrťrok spolu schudli 42 kíl. Dvaja Novohradčania uspeli v Jarnej premene

Zľava L. Berky, R. Balaško a I. Tokár s cenami. Foto: Archív R. Balaška

LUČENEC/JELŠOVEC/LEHÔTKA – Za tri mesiace spolu schudli 42 kilogramov. Ivan Tokár z Lehôtky a Lukáš Berky z Jelšovca sa odovzdali do rúk lučenského trénera Roberta Balaška, pod ktorého vedením uspeli v súťaži nazvanej Jarná premena.

Cieľom súťažiacich je počas troch mesiacov zhodiť čo najviac, vyformovať postavu a vytvoriť si návyk na zdravý životný štýl.

Článok pokračuje pod reklamou.

„Nahlásených som mal šesť zverencov, súťaž dokončili piati. Jedna moja zverenka musela skončiť, keď sa dozvedela šťastnú novinu, že čaká dieťa. Najlepšie výsledky spomedzi mojej skupiny dosiahli Ivan a Lukáš. Na postave sme pracovali od prvého marca do konca mája,“ začal tréner Robert Balaško.

Ivan Tokár mal na začiatku jari 116 kíl. Do konca mája zhodil 21 kilogramov, vďaka čomu vo svojej kategórii (muži 40-50 rokov) v Jarnej premene v konkurencii jedenástich pretekárov obsadil prvé miesto.


FUTBAL: Víťazstvo v lige venovali starostovmu otcovi. Ružiná pozvánku na postup nevyužije
BOLI SME PRI TOM: FOTO/VIDEO: Oždianske serpentíny ukazujú umenie majstrov volantu


Lukáš Berky si za tri mesiace upravil váhu z 94 na 73 kilogramov. To mu v kategórii 20-27 rokov a v konkurencii ďalších ôsmich pretekárov zabezpečilo striebornú priečku. Všetkých súťažiach hodnotila desaťčlenná porota.

„Pripravovali sme sa v priestoroch Max Fitness v Lučenci. Zverencom som nastavil stravu aj tréningové plány, no všetko stálo na ich odhodlaní a silnej vôli. Napríklad Lukáš pracuje v mäsokombináte a napriek pokušeniu a náročnému zamestnaniu dodržal stanovený jedálniček. Ivanovi sme nastavili stravu založenú prevažne na tukoch a bielkovinách, čo mu výborne sadlo. Môžem oboch chalanov len pochváliť. Za tri mesiace dosiahli parádny progres,“ zhrnul spokojný tréner.

Článok pokračuje pod reklamou.

Robert Balaško nie je v Jarnej premene nováčikom a na konte má viacero úspešných klientov. Aj vďaka tomu ho v tomto ročníku ocenili titulom Super tréner. Prvé ocenenie (Úspešný tréner) získal pred dvomi rokmi a do zbierky mu chýba už len jeden titul.

Ten by mohol dosiahnuť aj vďaka nasledujúcej Jarnej premene.

„Do budúcej jari je ešte ďaleko a na začiatok zmeny netreba čakať. Každý, kto si chce upraviť hmotnosť, nabrať svaly, zlepšiť kondíciu a zmeniť životný štýl, ma môže osloviť cez Facebook alebo osobne. V Max Fitness ma nájdu každý deň od 6:30 do 12:00 hod. a od 15:30 do 19:00 hod.,“ dodal Balaško.


ĎALŠIE SPRÁVY Z NOVOHRADU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Tip na výlet: Unikátny houseboat na Liptove ponúka spojenie prírody a relaxu
24.sep.2023 - Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Časť cyklotrasy medzi Poltárom a Hrnčiarskou Vsou slávnostne otvoria už v piatok
21.sep.2023 - Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
Oslava snov v rimavskosobotskom Lililande. Každé dieťa si zaslúži rozprávkové narodeniny
12.sep.2023 - Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross