FOTO: Netradičné spojenie v srdci Novohradu. Manželia Molnárovci k cukrárni pripojili wellness

Foto: Archív B. Molnár

LUČENEC – Centrum Novohradu je od jesene tohto roka bohatšie o zaujímavú novinku. Obľúbená cukráreň Molnár v októbri rozšírila svoje služby a okrem chutných zákuskov už ponúka aj relax vo vlastnom wellness. Za netradičnou myšlienkou spojiť cukráreň a wellness stojí majiteľ Jaroslav Molnár, ktorý sa takto snažil vyplniť chýbajúcu dieru.

„Manžel pred 12 rokmi prekonal vážne ochorenie a keďže v okolí Lučenca nebolo miesto na vhodnú rekonvalescenciu, rozhodol sa, že sa do tohto projektu pustí sám. Pracuje veľmi veľa aj fyzicky vo svojej cukrárenskej výrobe a aj preto bolo vybudovanie miesta na oddych jasnou voľbou,“ rozpovedala manželka a prevádzkarka zariadenia Bianka Molnár.

Myšlienka, ktorá sa zrodila pred 12 rokmi, sa v októbri 2021 premenila na skutočnosť.

Článok pokračuje pod reklamou.

„Trvalo to síce veľmi dlho, no stavalo sa pomaly, postupne, ako to dovoľovali sily a financie. Okrem toho, že manžel je cukrár, je aj nekonečný budovateľ. Mám pocit, že stavať a budovať bude až do dôchodku,“ podotkla.

Molnárovci vo wellness ponúkajú najmä možnosť saunovania. Návštevníci u nich nájdu eukalyptovú, soľnú a levanduľovú parnú saunu, exteriérovú aj interiérovú fínsku saunu, dve infrasauny, soľnú jaskyňu, exteriérovú a interiérovú vírivku i vonkajší bazén, ktorý je zatiaľ v prevádzke len sezónne.

Po relaxe si môžu dopriať kávu či pohár výberového vína v kaviarenskej časti.


PRÍBEH Z NOVOHRADU: Splnili mamin dávny sen. Kuvikovci otvorili v Poltári cukráreň uprostred pandémie


„Snažili sme sa klásť dôraz na dokonalé súkromie návštevníkov zariadenia. Prítmie, relaxačná hudba a viacero kútikov na oddych v súkromí je u nás samozrejmosťou. Náš wellness je odlišný aj v tom, že je to malý rodinný podnik a všetko, čo robíme, robíme s plným nasadením a radosťou. Samozrejme, máme aj zamestnancov, ale cítim, že svoju prácu robia rovnako radi ako ja. Rozdiel medzi wellness centrami v okolí a u nás je samozrejme v dizajne interiéru. Kto pozná môjho manžela a videl prevádzku cukrárne vie, že jeho ´rukopis´ je odlišný a výnimočný. Veľa podobných prvkov nájdete aj u nás vo wellness,“ ozrejmila prevádzkarka.

Molnárovci si na splnenie sna nevybrali najvhodnejšiu dobu. Wellness otvorili v čase pandémie, kedy je poskytovanie takýchto služieb problematické alebo nemožné. Napriek tomu sa však na nepriaznivú situáciu pozerajú z lepšieho uhla.

„Je to pravdupovediac veľmi ťažká situácia. Sme nová prevádzka. Na podporu od štátu nárok nemáme a o to je udržiavanie prevádzky a zamestnancov ťažšie. Predstavovala som si začiatok podnikania celkom inak, ale aj z tohto sa snažím vyťažiť len to dobré. Prevádzka je zatvorená, no stále sa snažíme pracovať na tom, aby boli naše služby po pandémii ešte lepšie. Boli sme otvorení len krátko, no všimli sme si, čo ľuďom chýba a čo by sme mohli robiť lepšie. Počas prestávky pracujeme na rekonštrukcii a doladení detailov,“ dodala Bianka Molnár.


ĎALŠIE SPRÁVY Z NOVOHRADU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross