FOTO/VIDEO: Vynovenému rádiologickému oddeleniu v lučenskej nemocnici kraľuje moderný röntgen

Nové priestory i zariadenie vysvätili. Foto: Jozef Mikuš/Novohradske.sk

LUČENEC - Všeobecná nemocnica s poliklinikou (VšNSP) v Lučenci má ďalšiu novinku. Necelý mesiac po otvorení nového infekčného pavilónu predstavili aj zmodernizované rádiologické oddelenie. Vedenie zdravotníckeho zariadenia investovalo do komplexnej rekonštrukcie priestorov aj do nákupu moderných technológií.

Článok pokračuje pod reklamou.

"Ešte na začiatku pandémie ma techničky požiadali, aby sme starší digitálny prístroj nahradili novým. Robili sme výberové konanie a podaril sa nám husársky kúsok, keďže nové RTG zariadenie pôvodne stálo 220-tisíc eur, no vďaka vyjednávaniu sme ho kúpili za 180-tisíc eur. Aj preto sme mohli investovať do celkovej rekonštrukcie oddelenia, ktorá nás spolu s kúpou prístroja vyšla na približne 220-tisíc eur z našich vlastných zdrojov," povedal Ján Miadok, predseda správnej rady VšNSP Lučenec, n. o.

Unikátny prístroj

Rádiologickému oddeleniu na prízemí poliklinickej časti nemocnice tak kraľuje digitálny skiagrafický komplet Roesys X Twin. Zariadenie dokáže snímkovať pacientov v sede, ľahu i v stoji s PACS systémom na ukladanie a archiváciu RTG snímok.


NEVYNECHAJTE: Obecnú budovu vo Fiľakovských Kováčoch budú vykurovať teplom zo zeme


"Zariadenie je unikátne tým, že umožňuje zošitie jednotlivých snímok častí chrbtice, čím vytvorí jeden celkový obraz chrbtice. Výhodou je aj nižšia radiačná záťaž. Prístroj je digitálny a automatizovaný, takže technici sa nemusia toľko namáhať ako predtým," ozrejmila vrchná technička Tímea Adamove.

Zrekonštruované oddelenie je už pre pacientov otvorené, nový röntgen je zatiaľ v skúšobnej prevádzke. Denná kapacita je približne sto ľudí.

Na rade je kuchyňa

Lučenská nemocnica pokračuje v modernizácii zázemia. Teraz je na rade rekonštrukcia priestorov a vybavenia kuchyne a vytvorenie jedálne, respektíve malého kongresového centra.

"Okrem vlastných zdrojov sme využili aj možnosť čerpania fondov. Zakúpili sme napríklad mamograf, digitálny pojazdný röntgen alebo C-rameno a plánujeme dokúpiť nové vozidlá," prezradil Miadok.


ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Si šikovný? Zaujímaš sa o dianie v regiónoch Gemer, Malohont a Novohrad? Rád pracuješ v kolektíve? Ak áno, máme pre teba zaujímavú ponuku na prácu.  Ďalej...
Novohradske.sk a Rimava.sk hľadajú nového redaktora, pridaj sa k nám
3.okt.2023 - Si šikovný? Zaujímaš sa o dianie v regiónoch Gemer, Malohont a Novohrad? Rád pracuješ v kolektíve? Ak áno, máme pre teba zaujímavú ponuku na prácu.  Ďalej...

NAJNOVŠIE

NAJČÍTANEJŠIE

 
Do mestskej kasy v Poltári pribudlo viac ako 1,6 milióna eur z externých zdrojov
29.nov.2023 - V roku 2023 samospráva dosiahla významné finančné príjmy prostredníctvom viacerých podporených projektov. Ďalej...
CCC ponúka praktické a štýlové batohy pre celú rodinu. Ktoré modely sú najlepšie?
27.nov.2023 - V CCC nájdete viac ako dvesto dámskych ruksakov od výmyslu sveta. Ďalej...
Festival Demokracie v Lučenci spojil študentov škôl s politikmi
27.nov.2023 - Festival zorganizovala Rada mládeže Slovenska v úzkej spolupráci s Regionálnym centrom podpory učiteľov v Lučenci a Podnikavcami Novohradu. Ďalej...
Odpovede na to, ako si udržiavať emocionálne zdravie, vám prináša tím šikovných Lučenčaniek
22.nov.2023 - Prinášajú verejnosti sebapoznávací nástroj, vďaka ktorému už mnoho klientov dospelo k dobrým zmenám, po ktorých túžili.  Ďalej...
AKTUALIZOVANÉ: Polícia obvinila ženu, ktorá nožom zaútočila na manžela
21.nov.2023 - 49-ročnej žene bolo vznesené obvinenie za zločin ublíženia na zdraví. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross