FOTO: Vôňa Vianoc sa šírila bušinskými ulicami

Foto: Andrea Ďurová

BUŠINCE – Vôňa Vianoc sa po rokoch, kedy nám to pandémia prekazila, opäť vrátila aj pred Obecný úrad v Bušinciach. Tradičné jedlá ako vianočná kapustnica, sladký punč či chlieb s masťou a cibuľou vytiahli vo štvrtú adventnú nedeľu (18. 12.) Bušinčanov do centra obce na siedmy ročník tohto obľúbeného predsviatočného podujatia.

Trhy už tradične otvoril miestny duchovný otec posvätením Betlehemu a modlitbami. Po príhovore starostu obce spríjemnili večer svojimi vystúpeniami deti z miestnej materskej školy a následne deti z folklórneho súboru Konvalinka.

Článok pokračuje pod reklamou.

„Som rád, že sme sa tu opäť mohli po rokoch stretnúť. Cíťte sa tu príjemne a vychutnajte si túto atmosféru. Chcem sa poďakovať všetkým, ktorí sa dnes podieľali na organizácii podujatia a aj exposlancom Jankovi Vozafovi a Michalovi Húdekovi za navarenie kapustnice. Na zdravie a dobrú chuť,“ uviedol v príhovore starosta obce Bušince Zoltán Végh.

Na trhoch si okoloidúci mohli zakúpiť napríklad med alebo výrobky z neho, vianočné trubičky, medovníky, výrobky detí, ktoré ich deň predtým vyrobili v kreatívnej dielni, alebo tiež háčkované zvieratká, postavičky či iný sortiment.


ĎALŠIE SPRÁVY Z NOVOHRADU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Súťaž chcú dotiahnuť do úspešného konca. Ďalej...
Tomášovce pred prvým jarným kolom získali posilu z tretej ligy
24.mar.2023 - Súťaž chcú dotiahnuť do úspešného konca. Ďalej...
Hudobný zážitok podčiarkne atmosféra lučenskej historickej budovy. Ďalej...
SÚŤAŽ O LÍSTKY: V lučenskej synagóge vystúpi Katka Koščová
16.mar.2023 - Hudobný zážitok podčiarkne atmosféra lučenskej historickej budovy. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross