FOTO/VIDEO: V Prši sa pretrhla hrádza. Hrozilo, že voda z rieky potečie na dedinu

Foto: Archív G. Nagya

PRŠA - Vytrvalý dážď spôsobil na viacerých miestach nášho regiónu veľké komplikácie. V obci Prša sa vo štvrtok (19. 1.) pretrhla hrádza na rieke Suchá a hrozilo, že voda sa dostane až do dediny.

Situácia sa však ustálila a zdá sa, že z najhoršieho sú vonku.

Článok pokračuje pod reklamou.

"Prestalo pršať a voda už na dedinu netečie. Aj hladina klesla o približne 3-4 centimetre. Ak sa v nasledujúcej dobe znovu neobjavia intenzívne zrážky, tak by sme sa najhoršiemu mali vyhnúť. Momentálne sme však stále tu a pracujeme, nosíme vrecia na vytvorenie zábrany," povedal pre portál Novohradske.sk starosta Prše Gábor Nagy.

Na mieste okrem neho pracujú dobrovoľníci z hasičských zborov z Lučenca, Fiľakova, Holiše a Prše i vodohospodári. Pomocnú ruku vo štvrtok podali aj dobrovoľní hasiči z Buzitky. Na mieste sú aj riaditeľ HaZZ Lučenec Peter Petráš a riaditeľ Správy povodia horného Ipľa Gabriel Angyal.

Foto: Archív G. Nagya

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross