FOTO: V Poltári do školských lavíc zasadlo 66 prvákov

Zdroj: mesto Poltár

POLTÁR – V prvý septembrový pondelok (4. 9.) sa školáci a školáčky vrátili do lavíc. Svoju premiéru na ceste za vzdelaním v našom regióne zahájili aj stovky prvákov a prváčok.

Do základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Poltár nastúpilo v tomto školskom roku 66 prvákov (ZŠ Školská – 25 žiakov a ZŠ Slobody – 41 prvákov). Materské školy prijali tento školský rok spolu 43 detí. Spolu 630 žiakov bude navštevovať základné školy v Poltári a v materských školách 162 detí. Redakciu Novohradské.sk o tom informovala Jozefína Očenášová z kancelárie primátora.

Článok pokračuje pod reklamou.

Zástupcovia mesta a jeho primátor Peter Sitor, privítali nový školský rok na jednotlivých školách. Vo svojich príhovoroch sa poďakovali učiteľom, ktorí rok čo rok vychovávajú nové generácie detí. „Vaša oddanosť a vášeň pre vzdelávanie je kľúčová pre úspech našich žiakov. Vaša schopnosť inšpirovať a viesť ich je cenným darom. Som vám vďačný za všetko, čo robíte,“ vyslovil primátor slová vďaky a úcty.

„Školský úrad a Komisia pre školstvo sa zhodli, že sa zakúpia prvákom šlabikáre,“ informoval primátor s tým, že tak sa spoločne dohodlo so školami. Všetkým žiakom poprial veľa úspechov a energie do učenia. „Mojim želaním je, aby školský rok nebol len o triednom rozvrhu a učebniciach, ale o komunite zanietených učiteľov, nadšených žiakov a podporujúcich rodičov. Pretože spoločne tvoríme kľúčový prvok, ktorý robí školu miestom, kde nielen získavame vedomosti, ale aj tvoríme vzťahy, ktoré nás budú sprevádzať po celý život. Priestorom, kde sa učíme spolupracovať, komunikovať a rozvíjať svoje schopnosti,“ dodal na záver.

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Marketingová agentúra PROGNESSA hľadá do svojho tímu PPC/ Social media špecialistu. Ďalej...
Ponuka práce: Digitálna agentúra PROGNESSA hľadá PPC/Social media špecialistu
6.máj.2024 - Marketingová agentúra PROGNESSA hľadá do svojho tímu PPC/ Social media špecialistu. Ďalej...
Projekt sa sústreďuje na štyri oblasti a to: vzdelávanie, zamestnanosť, bývanie a predchádzanie diskriminácie. Ďalej...
Cieľom projektu je zlepšiť postavenie marginalizovaných rómskych komunít
29.apr.2024 - Projekt sa sústreďuje na štyri oblasti a to: vzdelávanie, zamestnanosť, bývanie a predchádzanie diskriminácie. Ďalej...
Do projektu sa podarilo zapojiť 26 zamestnávateľov, 11 komunitných centier a 5 mimovládnych organizácií. Ďalej...
Unikátny projekt umožňuje Rómom vzdelávať sa a ľahšie sa zamestnať
24.apr.2024 - Do projektu sa podarilo zapojiť 26 zamestnávateľov, 11 komunitných centier a 5 mimovládnych organizácií. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross