FOTO: V lučenských ovocných sadoch pribudli ďalšie novinky

Zdroj: FB Mesto Lučenec

LUČENEC - Ovocné sady v Lučenci sú bohatšie o novinku. Pribudli tam dva gabionové stoly a vyvýšený záhon s úžitkovými rastlín a bylín. Na Facebooku o tom informovalo mesto s tým, že vysadené rastliny slúžia ako prirodzená bariéra medzi včelami z apidomčeka a prístreškom určeným na posedenie.

Článok pokračuje pod reklamou.

"Lavice a stoly v prístrešku teraz umožňujú deťom a širokej verejnosti pri envirovzdelávacích aktivitách, pomologických kurzoch a náučných aktivitách sedieť a robiť si poznámky. Zároveň poslúžia pre oddych a rozloženie produktov pri ochutnávkach a samozberoch ovocia," ozrejmila samospráva.

Stoly a záhon v sadoch v časti Vinica pribudli vďaka 900-eurovému príspevku z grantovému programu NF Baumit s názvom Tu sa mi páči, tu chceme žiť.

"Priestor v mestských sadoch samospráva sprístupnila verejnosti v roku 2021. Odvtedy ho neustále zveľaďuje a hlavným cieľom revitalizácie je vytvorenie verejne prístupného miesta, kde si ľudia môžu užívať ukážkový sad, v ktorom všetci môžu pozorovať život rastlín, stromov a živočíchov. Na aktivitách v rámci projektu mesto spolupracovalo s dobrovoľníkmi a študentami SOŠ Želovce," dodalo mesto.


ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Súťaž chcú dotiahnuť do úspešného konca. Ďalej...
Tomášovce pred prvým jarným kolom získali posilu z tretej ligy
24.mar.2023 - Súťaž chcú dotiahnuť do úspešného konca. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross