FOTO: V lučenskom Katsudo klube vyrastá nová generácia džudistov

Foto: Archív R. Ráca

LUČENEC – Džudo klub Katsudo Lučenec sa pustil do výchovy novej generácie športovcov. V ostatných mesiacoch a rokoch často opakované mená úspešných džudistov a džudistiek vystriedali nové. Dôvodom je, že predošlá generácia katsuďákov už patrí do generácie odchovancov, ktorí v súčasnosti bojujú za iné kluby.

„Napríklad Dalibor Strmeň, Andrej Meša, Michal Kilačko, Tomáš Dovičič, Martina Ľuptáková, Diana Fekiačová či Miroslav Fekiač sú na strednej škole a prestúpili pod Duklu Banská Bystrica, kde reprezentujú aj Slovenskú republiku. Žiačka Lili Kristína Križová prešla v januári do dorasteneckej kategórie do susedného džudo klubu v Lučenci. Títo všetci športovci vynikali na turnajoch počas pôsobenia v Katsudo klube Lučenec a vynikajú stále, no už vo farbách iných klubov,“ začal tréner Róbert Rác.

Článok pokračuje pod reklamou.

Pod hlavičkou lučenského Katsuda aktuálne trénuje 96 džudistov a džudistiek. Tí sa formujú pod dozorom Róberta Ráca, Lucie Balaškovej a Romana Bunu. V novej generácii sa už ukázalo niekoľko talentov, ktorí sa už teraz môžu pochváliť aj titulmi z národného šampionátu. Takéto a aj väčšie úspechy môžu neskôr dosiahnuť prípravkari, ktorí 24. novembra absolvovali slávnostné skúšky základných cvičení v džude.

„Skúšok sa zúčastnilo 28 žiakov a žiačok zo skupín ZŠ L. Novomeského a ZŠ s MŠ DSA na Kubínyiho námestí, kde náš klub funguje ako krúžok. Dovedna 21 športovcov sa nezúčastnilo pre chorobu a výskyt kiahní, tým vyhradíme iný deň. Skúšky speváckym prednesom zahájila Kamilka Rácová mladšia, ktorá nám zaspievala hymnu Slovenskej republiky a spríjemnila celú udalosť,“ opísal tréner.


NEVYNECHAJTE: Vianočné trhy v Lučenci potrvajú dlhšie, Mikuláš vyzdobí stromček na námestí spolu s deťmi


Absolventi skúšok si tak oficiálne môžuhovoriť džudista – džudistka a smú nosiť kimono.

„Doteraz mohli trénovať len v rovnošate v podobe čiernych teplákov a bieleho trička, aby boli rovnakí. Už týmto ich učíme, aby medzi sebou nerobili rozdiely, lebo v klube sme jedna veľká rodina. A keďže k džudu neoddeliteľne patrí disciplína, tak práve tu sa to začína. Touto cestou by som sa chcel poďakovať svojim trénerským kolegom Romanovi Bunovi, Lucii Balaškovej a inštruktorke Tamare Lörinčíkovej, ktorí žiakov prípravky trénovali naozaj zodpovedne v oblasti pohybov, pojmov aj disciplíny. Samozrejme, veľká vďaka patrí top tímu 13, ktorého členovia boli nápomocní s prípravou tatami a programu. Poďakovanie patrí aj pánovi Tiborovi Bednárovi za pomoc a Henriete Strmeňovej, našej pani kronikárke. V neposlednom rade ďakujem všetkým zúčastneným rodičom, ktorí nám veria a podporujú nielen svoje detičky, ale aj náš džudo klub, čo len zdieľaním na sociálnych sieťach alebo referenciami. Tešíme sa na rok 2023, kde sa naša príprava začne už aj technikami pre oficiálnych malých džudistov,“ zakončil Rác.


ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Súťaž chcú dotiahnuť do úspešného konca. Ďalej...
Tomášovce pred prvým jarným kolom získali posilu z tretej ligy
24.mar.2023 - Súťaž chcú dotiahnuť do úspešného konca. Ďalej...
Hudobný zážitok podčiarkne atmosféra lučenskej historickej budovy. Ďalej...
SÚŤAŽ O LÍSTKY: V lučenskej synagóge vystúpi Katka Koščová
16.mar.2023 - Hudobný zážitok podčiarkne atmosféra lučenskej historickej budovy. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross