FOTO: Tanečný dom pre najmenších vo Fiľakove pokračuje túto sobotu

Foto: Archív MsKS

FIĽAKOVO - Aj prvý jarný mesiac sa v meste pod Fiľakovským hradom ponesie v duchu hudby a tanca. Mestské kultúrne stredisko (MsKS) spolu s OZ Iuvenis Neogradiensis a ZO Csemadok Fiľakovo pokračuje v cykle s názvom Tanečný dom pre najmenších.

Akcia nadviaže na februárové stretnutie, na ktorom sa zúčastnilo okolo 80 detí a dospelých.

Článok pokračuje pod reklamou.

"Ďalšie podujatie z cyklu Tanečný dom pre najmenších sa uskutoční 18. marca v budove MsKS. Hudobný sprievod bude zabezpečovať ľudová hudba File Banda a Dobroda, lektorom programu pre batoľatá s rodičmi bude Gabriella Farkas. Školu tanca povedú Angéla a Dániel Gaspárovci (bývalí tanečníci FS Rakonca). Škola spevu bude prebiehať pod vedením speváckej skupiny Foncsik," informovala riaditeľka MsKS vo Fiľakove Andrea Illés Kósik.

Podujatie zavŕši ľudový rozprávkar János Bukovics. Program pre batoľatá sa začne o 16:00 hodine v bábkovej sále kultúrneho strediska. Od 16:30 hod. sa v spoločenskej sále uskutoční škola ľudového tanca, spevu a hier pre žiakov prvého stupňa.

Tanečný dom pre najmenších sa uskutočňuje každý mesiac v maďarskom jazyku. Nasledujúce stretnutie je naplánované na 22. apríla.


ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Súťaž chcú dotiahnuť do úspešného konca. Ďalej...
Tomášovce pred prvým jarným kolom získali posilu z tretej ligy
24.mar.2023 - Súťaž chcú dotiahnuť do úspešného konca. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross