FOTO: Rekonštrukcia atletickej dráhy na ZŠ L. Novomeského v Lučenci pokročila

Foto: FB Mesto Lučenec/Peter Kollár

LUČENEC - Rekonštrukcia atletickej dráhy na Základnej škole L. Novomeského v Lučenci pokročila. Zhotoviteľ stavby, firma firma Sport Nitra, s. r. o., od konca minulého roka postupne odstraňuje opotrebovaný povrch.

Mesto Lučenec o tom informovalo na sociálnej sieti.

Článok pokračuje pod reklamou.

"Chceme vytvoriť pre deti, mládež a verejnosť podmienky na športovanie v bezpečnom a atraktívnom prostredí pod odborným vedením v atletike, druhom najmasovejšom športe na Slovensku a zároveň v jednom z najpopulárnejších športov na Slovensku. Budeme riešiť so zhotoviteľom stavby, aby bol náš nový atletický štadión dobudovaný do začiatku júna, aby mohli športovci v letných mesiacoch už trénovať na novej bežeckej dráhe," povedala primátorka Alexandra Pivková.

O rekonštrukcii atletickej dráhy za 415-tisíc eur sme svojich čitateľov už informovali.

Vynovený 300-metrový ovál bude mať štyri dráhy a bude vhodná aj na organizovanie mládežníckych súťaží. Prebuduje sa sektor skoku do diaľky i do výšky, pribudne nový povrch podľa predpisov s certifikátom IAAF i nové konštrukčné vrstvy. Areál bude slúžiť verejnosti i škole, no najmä MAC Redox Lučenec, ktorý dlhé roky vychováva úspešných atlétov a atlétky.

Viac si môžete prečítať NA TOMTO ODKAZE.

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross