FOTO: Poltár má za sebou úspešný víkend v znamení tradičnej gastronomickej špeciality

POLTÁR – Do Poltára sa uplynulý víkend opäť vrátili tradície. Mesto si na 8. a 9. septembra pripravilo program, ktorý zahŕňal kultúrne vystúpenia, detské atrakcie, odovzdávanie cien mesta i zábavu.

Obľúbené gombovce, podľa ktorých boli poltárske slávnosti aj pomenované, rozvoniavali celým námestím. „GombovecFest je jedinečným podujatím, ktoré zdôrazňuje a oživuje bohatú kultúru mesta a jeho tradičné hodnoty,“ uviedol primátor mesta Peter Sitor. V tomto duchu sa oslavovalo celé dva dni v sprievode moderátora Mateja Martinčeka z Rádia Fresh.

Počas otvorenia primátor ocenil DFS Kukučky, ktoré oslavovali 10. výročie vzniku súboru a zároveň sa poďakoval aj ich vedúcim. Na GombovecFeste si každý našiel to svoje, bez ohľadu na vek. Okrem hudby, spevu či tradičného ľudového tanca, sa na námestí nachádzali nafukovacie hrady, kolotoče, stánky s občerstvením alebo aj autobus Teatro, ktorý sa páčil najmä najmenším. Miesto sa našlo aj pre tvorivé a pohybové aktivity, o ktoré sa postaralo OZ Kormidlo a prítomné bolo taktiež divadlo Lenka.

Článok pokračuje pod reklamou.

Z rúk primátora si na slávnostnom oceňovaní prevzal spomienkové vyznamenanie kolektív mladých hasičov z DHZ Poltár, tiež Dagmar Vývleková a Mária Sihelská. In memoriam putovalo Ivanovi Terémovi.

DHZ Poltár bola odovzdaná cena Čin roka za mimoriadne výsledky v športe v roku 2022, a to získanie titulu majstra Slovenska v požiarnom útoku a disciplínach CTIF. „V práci s mladými hasičmi patria dobrovoľníci z Poltára medzi slovenskú špičku. Zahŕňa vzdelávanie, výcvik, tímového ducha, zodpovednosť, súdržnosť a disciplínu. Roky sa DHZ úspešne darí reprezentovať mesto na krajských i celoštátnych súťažiach a umiestňovať sa na najvyšších priečkach,“ uviedla samospráva.

Dagmar Vývleková získala Cenu mesta za kultúrny rozvoj a úspešnú reprezentáciu na hudobnej scéne doma i v zahraničí. Bola dlhoročnou členkou Zbor pre občianske záležitosti v Poltári, učiteľkou v Základnej umeleckej škole (ZUŠ), ako aj zástupkyňou riaditeľky ZUŠ, pôsobila v školskej komisii, v cirkevnom zbore ako organistka a kantorka, viedla mestský zbor Letokruhy. Momentálne žije v Českej republiky. Vydala CD, kde je hlavnou sólistkou v speve a klavírny sprievod jej robí hudobný skladateľ Pavel Kratochvíl, s ktorým tvoria hudobné zoskupenie Duo Piacere.

Rovnakú cenu získala Mária Sihelská za aktívnu prácu v ZUŠ, za rozvoj hudobnej a umeleckej činnosti, za prípravu a výchovu nových talentov a za šírenie dobrého mena mesta Poltár a regiónu. „Je učiteľka i človek s veľkým srdcom, so svojím svedomitým prístupom je vzorom ďalším pedagógom. Jej úspechy a angažovanosť v oblasti hudby a hudobnej výučby v rôznych aspektoch hudobnej kultúry, od výučby cez dirigovanie až po hranie na organe jasne ukazujú jej vášeň pre hudbu a schopnosť harmonizovať svoje znalosti a vedomosti s inými. Okrem individuálnych predmetov – klavír, spev a organ, učí aj hudobnú náuku a vedie spevácky zbor Krištálik zložený prevažne zo škôlkarov. Súčasne pôsobí ako korepetítorka sólového spevu a zboru,“ predstavila samospráva.

In memoriam Ivanovi Terémovi sa primátor rozhodol udeliť za jeho aktívnu a úspešnú trénerskú činnosť počas svojho života a prínos v oblasti športu. Narodil sa v Lučenci, žil v Poltári a zomrel v Rimavskej Sobote. Podporil každý talent a bol zástanca disciplíny. V MVK Poltár sa venoval mladým športovcom a športovkyniam. Vychoval viac generácii a priviedol tím k úspechom.

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Marketingová agentúra PROGNESSA hľadá do svojho tímu PPC/ Social media špecialistu. Ďalej...
Ponuka práce: Digitálna agentúra PROGNESSA hľadá PPC/Social media špecialistu
6.máj.2024 - Marketingová agentúra PROGNESSA hľadá do svojho tímu PPC/ Social media špecialistu. Ďalej...
Projekt sa sústreďuje na štyri oblasti a to: vzdelávanie, zamestnanosť, bývanie a predchádzanie diskriminácie. Ďalej...
Cieľom projektu je zlepšiť postavenie marginalizovaných rómskych komunít
29.apr.2024 - Projekt sa sústreďuje na štyri oblasti a to: vzdelávanie, zamestnanosť, bývanie a predchádzanie diskriminácie. Ďalej...
Do projektu sa podarilo zapojiť 26 zamestnávateľov, 11 komunitných centier a 5 mimovládnych organizácií. Ďalej...
Unikátny projekt umožňuje Rómom vzdelávať sa a ľahšie sa zamestnať
24.apr.2024 - Do projektu sa podarilo zapojiť 26 zamestnávateľov, 11 komunitných centier a 5 mimovládnych organizácií. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross