FOTO: Pästiar Zsolt Osaďan boxoval pred 12-tisícovou kulisou o opasok organizácie WBO

Foto: Archív Zs. Osaďana/Mark Mead Photography

KALONDA – „Bola to najväčšia skúsenosť v mojej kariére.“ Týmito slovami opísal svoj posledný tohtoročný zápas boxer Zsolt Osaďan. Profesionálny pästiar ho absolvoval uplynulú sobotu (10. 12.) v severoírskom Belfaste. Rodák z Kalondy tam bojoval pred 12-tisícovým publikom o opasok organizácie WBO.

„V hlavnom predzápase galavečera som sa stretol s írskym boxerom a medailistom z európskych hier Seanom McCombom, ktorý je rodák z Belfastu, takže na jeho strane bolo celé publikum. Cítil som tlak, no ten po vkročení do ringu opadol,“ opísal Osaďan.

Článok pokračuje pod reklamou.

Novohradčana zdobí dobrá forma, ale tá mu tentoraz nestačila. Po desiatich kolách domácemu reprezentantovi, ktorý mal aj výškovú prevahu, podľahol na body. Zaznamenal tak prvú kariérnu porážku (23-1-1).

„Bol jednoznačne lepší a verdikt je spravodlivý. Snažil som sa robiť čo najviac a počúval som trénerov, no súper vyhral zaslúžene,“ poznamenal úspešný športovec.


ČÍTAJTE AJ: Lučenskí barbieri chcú dobročinnou akciou pomôcť dievčatku s detskou mozgovou obrnou


Ponuka na titulový zápas prišla týždeň pred galavečerom, takže príprava na súpera bola krátka. Tú režírovali Marek Pentka, Lukáš Filka, Ladislav Ružbarský a dvojka Michal Vančura a Martin Paragi, ktorá nášho boxera sprevádzala v zahraničí.

„Týmto som ukončil súťažný rok, počas ktorého som nastúpil v jedenástich zápasoch v kickboxe, profi a aj olympijskom boxe. Teším sa preto na zaslúžený oddych a od nového roka začnem prípravu na ďalšie boje,“ zakončil Osaďan.


ĎALŠIE SPRÁVY Z NOVOHRADU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Súťaž chcú dotiahnuť do úspešného konca. Ďalej...
Tomášovce pred prvým jarným kolom získali posilu z tretej ligy
24.mar.2023 - Súťaž chcú dotiahnuť do úspešného konca. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross