FOTO: Obec odkúpila dlhodobo chátrajúcu budovu, na jar ju začnú rekonštruovať

Foto: Archív M. Malatinca

BUZITKA – Obec Buzitka odkúpila starú nevyužívanú budovu s rozľahlým pozemkom. Samospráva ju získala od exekučnej spoločnosti za vyše 20-tisíc eur. Dom oproti obecnému úradu už dlhodobo chátra a hrozilo, že ak by samospráva nezasiahla, priestor by sa dostal do ešte horšieho stavu.

„Zatiaľ nevieme, na čo budovu využijeme. Ako obec nemáme skladové priestory, tak časť možno bude slúžiť aj na to. Prípadne zvažujeme nejakú podnikateľskú činnosť, ktorú by sme tam prevádzkovali, alebo by sme časť prenajali človeku či firme, ktorá by našim obyvateľom aj návštevníkom ponúkala nejaké služby,“ vysvetlil pre portál Novohradske.sk starosta Miroslav Malatinec.

Článok pokračuje pod reklamou.

Dom je už dlhodobo nevyužívaný a v zlom stave. Obec preto najskôr musí zainvestovať do rozsiahlej rekonštrukcie. Na opravu a odkúpenie budovy s 25-árovým pozemkom si vzala úver.

„S rekonštrukciou chceme začať tento rok na jar. Plánujeme urobiť najmä nevyhnuté veci ako strechu, steny a upratanie. Rekonštrukciu budeme riešiť kombinovane - niečo svojpomocne a niečo pomocou externých firiem,“ doplnil Malatinec.


ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross