FOTO: Novohradčan Mojžiš si na majstrovstvách Slovenska vybehal bronz, blysol sa aj v pohári

Foto: Archív M. Mojžiša

VIDINÁ – Vidinčan Michal Mojžiš zaznamenal ďalšie úspechy. Mladý športovec sa v uplynulých dňoch postavil na štart pretekov v Česku aj na Slovensku. V silnej konkurencii potvrdil svoje kvality a do zbierky úspechov pridal tretie a prvé miesto.

Článok pokračuje pod reklamou.

Úspešný športovec sa vo farbách tímu Zdravie v pohybe Lučatín najprv predstavil na spojených majstrovstvách Česka a Slovenska v behu na 10-kilometrov na dráhe v českých Otrokoviciach (23. 4.). Cieľom bolo využiť kvalitné štartové pole, vybehať si nový osobák a siahnuť aj na stupienok víťazov.

„Oba ciele sa mi v konečnom zúčtovaní podarilo naplniť. Opäť som ale mal od seba vyššie očakávania, keďže absolvované tréningy naznačovali, že čas na úrovni 31:20 min. je reálny a v prípade ideálnych podmienok by bola dosiahnuteľná aj 31-minútová hranica. Osobák sa mi podarilo zlepšiť o 9 sekúnd, no plán, ktorý som pred štartom mal, sa nepodarilo naplniť vôbec,“ opísal športovec.


FUTBAL: FTC si vychutnal R. Sobotu, v Zalužanoch na konci remízový gól aj dve červené


„Spoliehal som sa, že sa potiahnem so skúsenými pretekármi z Česka a Slovenska, no nakoniec som ostal medzi týmito dvoma skupinkami a celú desiatku som si odtiahol takpovediac sám. Dosť ma mrzí, že sa mi nepodarilo ukázať to, na čo naozaj mám. Aj taký je ale šport a nie vždy nám vychádza všetko podľa plánu,“ zhodnotil.

Napriek sebakritike dobehol spomedzi jedenástich štartujúcich v rámci slovenského šampionátu na treťom mieste s vylepšeným osobákom.

Vidinčan po ďalšiu medailu vyrazil o týždeň neskôr (1. 5.) do Valče, kde sa konalo tretie kolo Slovenského pohára v duatlone. Keďže druhé kolo vynechal pre spomenutý šampionát v Česku, bodový rozdiel chcel dobehnúť čo najlepším výsledkom. To sa mu aj podarilo.

Článok pokračuje pod reklamou.

„Minulotýždňové preteky aj školské a pracovné povinnosti spôsobili, že som nebol úplne vo svojej koži. Preteky boli náročné. Hlavne bežecká časť, kde som zvyknutý na úplne iné pocity a tempá. Za to v cyklistike, čo je moja slabšia stránka, som sa cítil pomerne dobre. Aj napriek týmto nepríjemnostiam sa mi 5-kilometrový beh, 20 kilometrov na bicykli a ďalší 2,5-kilometrový beh podarilo zdolať v čase 58:39 min., čo mi vynieslo prvé miesto, plný bodový zisk a stiahnutie straty na čelo tabuľky,“ opísal spokojný atlét.

Michal Mojžiš si teraz dopraje pár dní oddychu, no už túto nedeľu (8. 5.) ho čaká poriadny zaberák. Najprv bude súťažiť vo štvrtom pohárovom kole v duatlone v Pezinku a o necelú hodinu neskôr bude pretekať na päťtisícovke na akademických majstrovstvách Slovenska.


ĎALŠIE SPRÁVY Z NOVOHRADU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Tip na výlet: Unikátny houseboat na Liptove ponúka spojenie prírody a relaxu
24.sep.2023 - Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Časť cyklotrasy medzi Poltárom a Hrnčiarskou Vsou slávnostne otvoria už v piatok
21.sep.2023 - Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
Oslava snov v rimavskosobotskom Lililande. Každé dieťa si zaslúži rozprávkové narodeniny
12.sep.2023 - Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross