FOTO: Na prestížnom boccia turnaji v Lučenci bojujú hráči zo siedmich krajín Európy

Foto: Tibor Bednár

LUČENEC - Boccisti zo siedmich krajín a ôsmich klubov si počas Lučenského hodovania merajú sily v areáli Boccia klubu Lučenec na Ulici J. Bottu. Do nedele (21. 8.) tam bojujú o Stredoeurópsky pohár mužov v boccii - raffa a o Cenu mesta Lučenec.

Populárna akcia, ktorá píše už svoju dvanástu kapitolu, opäť dokázala zdvihnúť latku.

Článok pokračuje pod reklamou.

"Tento rok hrajú Nemci, Rakúšania, Poliaci, Taliani, Maďari, Česi a Slováci. Našu krajinu reprezentujú dva lučenské kluby - Boccia klub Lučenec a ŠK Novoker. Žiaľ, na poslednú chvíľu nám účasť odriekol Severný Cyprus, no napriek tomu sme s počtom veľmi spokojní. V piatok sa odohralo 12 zápasov a predpokladám, že v sobotu budeme hrať do neskorého večera. Turnaj sa zavŕši v nedeľu vyraďovacími súbojmi," povedal spoluorganizátor akcie Tibor Bednár.

Súťaž o stredoeurópsky pohár si za dvanásť rokov vybudovala značku kvalitného podujatia, na ktorom sa zvádzajú tuhé boje a kde boccisti ukazujú svoje umenie.

"V rámci stredoeurópskeho priestoru ide z pohľadu počtu účastníkov a hracích dní o najväčší turnaj. Nachádzame sa aj v medzinárodnom boccia kalendári, takže hráči z celého sveta môžu vidieť, čo sa v našom Lučenci deje," dodal Bednár.


NEVYNECHAJTE: FOTO: Lučenský trialpark hostil šikovných jazdcov zo Slovenska aj zahraničia
BOLI SME PRI TOM: FOTO: Mesto Lučenec ocenilo osobnosti zo športového, akademického i kultúrneho života


Napriek veľkej konkurencii a špičkovým výkonom sa nezabúda na utužovanie priateľstiev. Rodinná atmosféra je preto ozdobou turnaja.

"V piatok sme mali vzácnu návštevu, prišiel nás pozrieť podpredseda BBSK Ondrej Lunter. Sme radi, že dodržal sľub a našiel si na nás chvíľu v nabitom programe. V piatok nás trochu potrápili teploty, no už je to lepšie," ozrejmil v sobotu hlavný organizátor Ivan Stieranka, ktorý je s kvalitou zápasov a účastníkov spokojný.

"Hráči dokazujú, že patria k najlepším a s postupným približovaním sa vyraďovacích bojov sa kvalita len zvyšuje," doplnil.

Súťažiacim k dobrým výkonom pomohol aj prístrešok, ktorý bocciadrom ukryl pred slnkom i prehánkami, či chutný kotlíkový guľáš a kapustnica, o ktoré sa postaral šikovný majster kuchár. Dobré zázemie, priateľskú atmosféru i kvalitu zápasov si zahraniční hostia pochvaľovali.

"Sme radi, že nás naši slovenskí priatelia opäť pozvali. Veľmi radi sem chodíme, hoci to nie je jednoduché. Tento rok máme v skupine máme Slovákov, Maďarov a Rakúšanov. Kvalita všetkých účastníkov je veľmi vysoká a vyhrať zápas je veľmi ťažké," skonštatoval Cyryl Złotogórski z Poľska.

Článok pokračuje pod reklamou.

"Môj priateľ Ivan Stieranka nás pozval na turnaj a my sme to s radosťou prijali. V Lučenci a na Slovensku sme prvýkrát. Súťaž nás veľmi milo prekvapila a veľmi radi sem prídeme aj budúci rok. Samozrejme, ak nás Ivan opäť pozve, pretože v našom vzájomnom zápase prehral," zažartoval boccista Massimo Serafini z talianskeho mesta Cattolica.

"Od začiatku sme pravidelnými účastníkmi turnaja. V Lučenci je veľmi dobrá atmosféra a každý rok tu vzniknú nové priateľstvá. Je chvályhodné, že kvalita súťaže z roka na rok rastie a že sa každý rok zúčastňujú kvalitné tímy z rôznych častí Európy. Ďakujeme našim slovenským priateľom, ktorí sa každý rok postarajú o skvelé podujatie," pochválil hosť z Maďarska Péter Kecskés.


ĎALŠIE SPRÁVY Z NOVOHRADU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Tip na výlet: Unikátny houseboat na Liptove ponúka spojenie prírody a relaxu
24.sep.2023 - Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Časť cyklotrasy medzi Poltárom a Hrnčiarskou Vsou slávnostne otvoria už v piatok
21.sep.2023 - Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
Oslava snov v rimavskosobotskom Lililande. Každé dieťa si zaslúži rozprávkové narodeniny
12.sep.2023 - Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross