FOTO: Na lučenských školách hovorili o téme dezinformácií

16. marca 2023 | | |  | 
Foto: Archív Europe Direct Lučenec

LUČENEC - Europe Direct Lučenec bojuje s dezinformáciami. Informačné centrum na lučenských základných a stredných školách organizujú na túto tému prednášky pod názvom Dezinfotour. O aktivite informovala hovorkyňa mesta Michaela Baboľová s tým, že radnica takto podporuje vzdelávanie a rôzne aktivity na školách.

„21. februára 2023 sme začali prednáškou na Súkromnej základnej škole s materskou školou DSA v Lučenci a 7. marca pokračovali na Obchodnej akadémii v Lučenci a Strednej zdravotníckej škole v Lučenci za účasti predstaviteľov Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR,“ uviedlo centrum Europe Direct.

Článok pokračuje pod reklamou.

„Bojovať s dezinformáciami je zložité, ale má to svoj zmysel a je dôležité na tom pracovať. Veľmi aktívny je v tomto smere aj rezort slovenskej diplomacie. Cieľom prednášky bolo posilniť u žiakov odolnosť voči dezinformáciám a manipulačným technikám a naučiť mladých ľudí overovať správy a určovať dôveryhodné zdroje informácií,“ povedala pedagogička z Obchodnej akadémie v Lučenci Miroslava Ružinská.

Študenti a študentky si z prednášok odniesli praktické rady a tipy, poznatky k rôznym témam i upozornenia týkajúce sa digitálnej gramotnosti. Nadobudnuté vedomosti si v krátkom kvíze mohli otestovať v praxi.

„Prednáška Dezinfotour bola veľkým prínosom pre žiakov našej školy, ale aj učiteľov, ktorí sa jej zúčastnili. V súčasnej dobe je spoločnosť svedkom množstva dezinformácií a tento druh prednášky bol veľmi podnetný. Najviac oceňujeme formu prednesu – pútavo, zaujímavo a hravou formou. Stretli sme sa doposiaľ s úplne neznámymi pojmami, ktoré po vysvetlení boli pre nás až nepochopiteľné – že sa to vôbec môže diať... Záver prednášky vo forme kvízu zaujal všetkých žiakov, zároveň mal kontrolnú a motivačnú úlohu. Najlepší dostali vecné dary, čomu sa tiaž veľmi potešili,“ uviedla Miroslava Sekulová, zástupkyňa riaditeľa pre odborné vzdelávanie Strednej zdravotníckej školy v Lučenci.

Dodala, že možnosť zúčastniť sa podobných prednášok radi privítajú.


ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Súťaž chcú dotiahnuť do úspešného konca. Ďalej...
Tomášovce pred prvým jarným kolom získali posilu z tretej ligy
24.mar.2023 - Súťaž chcú dotiahnuť do úspešného konca. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross