AKTUALIZOVANÉ: Policajti zadržali ďalšie auto s nelegálnymi migrantmi (FOTO)

Foto: Novohradske.sk

BUŠINCE - V našom regióne sa objavil ďalší prípad nelegálnej migrácie. Stalo sa tak v utorok (21. 3.) v okrese Veľký Krtíš blízko hraníc s Maďarskom. Policajná hliadka tam zadržala vozidlo s osobami cudzej štátnej príslušnosti.

Podľa našich informácií chceli policajti auto s maďarskou značkou zastaviť, no vodič napriek výzve pokračoval v jazde. Tá sa skončila za Bušincami smerom na obec Muľa, kde auto zišlo z cesty.

So žiadosťou o viac informácií sme sa obrátili na políciu. Správu doplníme.

Článok pokračuje pod reklamou.

Aktualizované: Zuzana Hrabovská z odboru komunikácie a prevencie Prezídia Policajného zboru SR pre náš portál ozrejmila, že celá udalosť sa začala ešte v katastri obce Čeláre, kde hliadka zastavovala Mercedes.

"Vodič na opakované výzvy hliadky nereagoval a pokračoval v jazde. Za obcou Bušince, pravdepodobne dôsledkom rýchlej jazdy a nedodržaním dopravných predpisov, došlo k dopravnej nehode tohto unikajúceho vozidla. Nakoľko sa vodič uvedeného vozidla snažil z miesta dopravnej nehody ujsť, pričom nereagoval na pokyn "stoj" prenasledujúceho príslušníka polície, boli na jeho zadržanie po márnej opakovanej výzve použité varovné výstrely do vzduchu. Následne bol vodič havarovaného motorového vozidla, štátny príslušník Sýrskej arabskej republiky, políciou zadržaný," opísala Hrabovská.


NEVYNECHAJTE: Ponuka práce v okrese V. Krtíš: Hľadajú opatrovateľa, finančného manažéra i hrobára


V aute sa nachádzalo sedem nelegálnych migrantov, pravdepodobne zo Sýrie. Pri nehode sa nikto nezranil. Cudzincov si prevzala hraničná a cudzinecká polícia a orgány začali konanie o ich administratívnom vyhostení z územia Slovenska.

"Krátko po dopravnej nehode zastavila hliadka policajného zboru za obcou Kiarov v okrese Veľký Krtíš motorové vozidlo Nissan Qashqai. Preverovaním bolo zistené, že ide o sprievodné vozidlo motorového vozidla Mercedes. V tomto sa nachádzali štyria štátni príslušníci Sýrskej arabskej republiky, ktorí disponovali cestovnými dokladmi Spolkovej republiky Nemecko pre cudzincov. V uvedenom prípade vzniklo podozrenie z trestného činu prevádzačstva. Prípad na mieste prevzal vyšetrovateľ Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii," dodala Hrabovská.


ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Marcela Vidiečanová, vie pre váš domov zabezpečiť všetko od projektu, až po samotnú realizáciu. Ďalej...
V dizajnovom štúdiu Aarin-Váš domov vám navrhnú a zrealizujú interiér na kľúč, nájdete ho na novej adrese
6.jún.2023 - Marcela Vidiečanová, vie pre váš domov zabezpečiť všetko od projektu, až po samotnú realizáciu. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross