FOTO: Mesto Fiľakovo odovzdalo do užívania nové učebne na troch základných školách

13. apríla 2022 | | |  | 
Foto: (kmk)

FIĽAKOVO - Nové odborné učebne na troch základných školách vo Fiľakove už slúžia žiakom a žiačkam. Mesto ich v stredu (13. 4.) oficiálne odovzdalo do užívania. Novými priestormi sa môžu pochváliť na ZŠ Štefana II. Koháriho, ZŠ Farská lúka a ZŠ Školská.

Na prvých dvoch spomenutých školách zriadili učebne techniky, na ZŠ Školská sa zamerali na obnovu existujúcej učebne informatiky, do ktorej nakúpili nové IT vybavenie.

Článok pokračuje pod reklamou.

"Investície dokopy vyšli na zhruba 70-tisíc eur. Dovedna sme takto vytvorili odborné učebne pre približne 40 žiakov našich základných škôl. Učebne neslúžia len Fiľakovčanom, ale aj deťom z okolitých obcí," ozrejmil primátor Attila Agócs.

Projekt je výsledkom spolupráce mesta Fiľakovo a Miestnej akčnej skupiny (MAS) Partnerstvo Južného Novohradu.

Vybudovanie učebne za vyše 32-tisíc eur na ZŠ Koháriho podporila MAS dotáciou vo výške 19-tisíc eur. Projekt na ZŠ Farská lúka stál 24-tisíc eur, pričom dotácia z MAS tvorila takmer 18-tisíc eur. Učebňa na ZŠ Školská stála bezmála 15-tisíc eur, MAS jej vznik podporila sumou približne 14-tisíc eur.


ČÍTAJTE AJ: Mesto Fiľakovo spustilo petíciu za zachovanie hlavnej železničnej stanice


"Je to výsledok dvojročnej náročnej práce. Som veľmi rád, že učebne budú slúžiť generáciám detí a dúfam, že úspešných projektov bude viac," povedal Milan Spodniak z MAS Partnerstvo Južného Novohradu a starosta Ratky.

Samospráva ešte v roku 2019 vybudovala nové odborné učebne na ZŠ Mocsáryho.

V rámci spolupráce s MAS mesto uspelo aj s dvomi ďalšími projektami. Jeden sa týka obnovy bývalej koncertnej sály základnej umeleckej školy na Koháryho námestí.

"Tam investujeme do fasády - zateplenie, nové dvere, nové okná. Budova je teraz poznačená obdobím socializmu a naším zámerom je navrátiť pôvodnú fasádu s tým, že potom by sme chceli pokračovať obnovou interiéru z vlastných prostriedkov," ozrejmil Agócs.

Druhý úspešný projekt sa týka výmeny troch autobusových zastávok v meste.


ĎALŠIE SPRÁVY Z NOVOHRADU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Marcela Vidiečanová, vie pre váš domov zabezpečiť všetko od projektu, až po samotnú realizáciu. Ďalej...
V dizajnovom štúdiu Aarin-Váš domov vám navrhnú a zrealizujú interiér na kľúč, nájdete ho na novej adrese
6.jún.2023 - Marcela Vidiečanová, vie pre váš domov zabezpečiť všetko od projektu, až po samotnú realizáciu. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross