FOTO: Manželom z obce pri Lučenci ktosi postrelil psa. Zdá sa, že si z neho niekto spravil živý terč, hovoria

Ilustračné foto: Pixabay

GREGOROVA VIESKA – Manželia Bojtošovci prežili v nedeľu (9. 11.) nepríjemnú udalosť. Svojho psa našli za záhradou v Gregorovej Vieske vážne zraneného a zakrvaveného. Zdá sa, že ho niekto úmyselne postrelil.

"Psíkov máme vnútri, von na dvor ich púšťame len na venčenie. Jeden z nich nám v nedeľu ušiel za pozemok cez záhrady a možno zašiel až na blízke pole. Hľadala som ho, ale na moje volanie nereagoval. Objavil sa asi až po hodine celý zakrvavený," opísala udalosť Martina Bojtošová.

Článok pokračuje pod reklamou.

Zraneného psíka rýchlo osprchovali, čím odhalili stopy po guľke. Bol v zlom stave, preto na pomoc privolali zverolekára. Ten v jeho tele našiel kúsok guľky.

"Nevieme, čo presne sa stalo. Zdá sa, že si z neho niekto spravil živý terč a strelil ho zblízka zhora, pretože guľka mu prešla telom a odstrelila jeden z prstov. Vyzerá to, ako by bol pri tom schúlený, ale je to len náš tip," pokračovala majiteľka.

Osemmesačný cavalier absolvoval vyšetrenia a zákroky a zdá sa, že z najhoršieho je vonku. Manželia Bojtošovci chcú skutok oznámiť na polícii a zároveň poprosili všetkých, ktorí niečo počuli alebo videli, aby sa im ozvali.

"Rozumiem, že bol mimo pozemku a nebol označený, ale je to malé osemmesačné pokojné šteňa, ktoré nebolo a ani nie je agresívne. Neviem, kto mohol byť taký zlý, že sa ho rozhodol len tak streliť. Najhoršie je, že to nebola naša prvá skúsenosť. Už nám dvoch psíkov v minulosti postrelili – jedného do boku, druhého do hlavy," dodala Martina Bojtošová.

Podobný prípad nedávno riešil aj náš partnerský portál Rimava.sk. O zastrelenom dalmatíncovi si môžete prečítať TU, TU a TU.


ĎALŠIE SPRÁVY Z NOVOHRADU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Realizačný tím na čele s trénerom Mariánom Berkym nominoval šestnásť hráčov. Ďalej...
Na futsalové majstrovstvá Európy pocestuje až šesť hráčov Mimelu Lučenec
17.jan.2022 - Realizačný tím na čele s trénerom Mariánom Berkym nominoval šestnásť hráčov. Ďalej...
Ako vyzeral rok 2021 z pohľadu počtu uzavretých manželstiev, narodených detí, rozvodov a úmrtí? Ďalej...
V Lučenci sa vlani narodili aj Lexi, Rania či Jamal. Počet obyvateľov v posledných rokoch klesá
16.jan.2022 - Ako vyzeral rok 2021 z pohľadu počtu uzavretých manželstiev, narodených detí, rozvodov a úmrtí? Ďalej...
Vedeli ste, že si môžete dopriať svetovú kvalitu v starostlivosti o tvár i telo za lučenské ceny? Ďalej...
Perfect Body Anett: Svetová kvalita za lučenské ceny
14.jan.2022 - Vedeli ste, že si môžete dopriať svetovú kvalitu v starostlivosti o tvár i telo za lučenské ceny? Ďalej...
Tentokrát vám prinášame aj novinku v podobe kategórie Pohotovosť. Ďalej...
Zoznam pohotovostných služieb v Novohrade nájdete na jednom mieste. Náš portál vám prináša novinku
9.jan.2022 - Tentokrát vám prinášame aj novinku v podobe kategórie Pohotovosť. Ďalej...

NAJNOVŠIE

NAJČÍTANEJŠIE

©2022 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram