FOTO: Ľubo Račák z Fighting Academy V. Krtíš exceloval v nitrianskej klietke

Foto: Fabriq MMA/Archív P. Berkyho

VEĽKÝ KRTÍŠ – Zbierka úspechov Fighting Academy Veľký Krtíš (FA VK) sa rozšírila. Stalo sa tak na akcii Fabriq MMA 2 v Nitre (25. 2.), kde klub, mesto a región reprezentoval Ľubomír Račák. Toho v meste pod Zoborom čakal skúsený Martin Máťuš a Krtíšan tak do klietky vkročil s rešpektom.

Rozhodla však dôsledná príprava, chladná hlava a dodržovanie taktických pokynov trénera. Dvadsaťštyriročný Račák, ktorý je amatérskym šampiónom Slovenska v lige MAMMAL, ukázal svoje kvality. Ťažkého súpera, ktorý má bohaté skúsenosti z brazílskeho džiu-džicu, porazil a z klietky odišiel so zdvihnutou rukou.

Článok pokračuje pod reklamou.

„Prvé kolo sme si ustrážili. Súper dal do toho všetko, no Ľubo ho dokázal ukontrolovať. V druhom a treťom kole ho už náš bojovník vytrestal. Mal dobré štarty a keď ho chcel Maťúš vziať na zem, tak sa Ľubo perfektne ubránil. V treťom kole ho dobre trafil a vyhral na K. O.,“ zhrnul tréner Pavel Berky.

Krtíšski zápasníci majú silné zázemie a nitrianskou halou sa preto ozývala hlasná podpora smerovaná Račákovi. Aj tá prispela k jeho cennému víťazstvu.

„Všetko nám vyšlo. Súpera sme pred zápasom dôkladne zanalyzovali a pripravili sa na neho. Podstatná bola automatizácia, ktorá mala Ľubovi zabezpečiť správne kroky bez ohľadu na vývoj zápasu. Som spokojný aj sám so sebou, že som vedel súpera dobre zanalyzovať a dobre nastaviť tréningy i Ľubovu psychiku. Všetci v gyme sme pre to urobili maximum,“ vyzdvihol Berky.


ČÍTAJTE AJ: AKTUALIZOVANÉ: Podozrivý muž, ktorý sa vyhrážal novinárke RTVS Jančkárovej, vlastnil zbraň


Ako dodal, s Fabriq MMA majú dohodnuté ďalšie tri zápasy, čo je prísľubom ďalšieho rastu. Račáka tak boj čaká už v júni. V tom istom mesiaci bude Fighting Academy na amfiteátri vo Veľkom Krtíši organizovať deviatu edíciu populárnej Noci gladiátorov. Okrem toho pribúdajú nové ponuky na zápasy aj pre ostatných členov klubu.

„Sme radi, že amatérske MMA na Slovensku rastie, keďže sme toho tvorcami a súčasťou v rámci Slovenského zväzu MMA na čele s prezidentom Marekom Herdom. Venujeme tomu kopu času a dokážeme sa popasovať s výzvami,“ zakončil Berky.


ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Marcela Vidiečanová, vie pre váš domov zabezpečiť všetko od projektu, až po samotnú realizáciu. Ďalej...
V dizajnovom štúdiu Aarin-Váš domov vám navrhnú a zrealizujú interiér na kľúč, nájdete ho na novej adrese
6.jún.2023 - Marcela Vidiečanová, vie pre váš domov zabezpečiť všetko od projektu, až po samotnú realizáciu. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross