FOTO: Kolkárski dorastenci Fiľakova sú majstrami Slovenska

Foto: Archív L. Flachbarta

FIĽAKOVO – Kolkársky oddiel FTC Fiľakovo sa opäť pozitívne zapísal na mapu slovenského športu. Postaral sa o to tím dorastencov, ktorý zvíťazil v záverečnom turnaji ligovej sezóny 2022/23 a získal titul majstra Slovenska. Ako pre portál Novohradske.sk povedal tréner a predseda oddielu Ladislav Flachbart, víťazstvo sa nerodilo ľahko.

„Naše družstvo vyhralo základnú časť východnej skupiny dorasteneckej ligy pred veľmi silnou Podbrezovou a Trstenou. Všetky tri tímy postúpili do bojov o titul majstra Slovenska, pričom zo západnej skupiny sa pridali Hlohovec, Žarnovica a Modranka. Táto šestica absolvovala štyri náročné a pomerne vyrovnané turnaje,“ povedal Flachbart.

Článok pokračuje pod reklamou.

Prvé kolo finálovej časti Fiľakovčanom vyšlo a na dráhach Modranky vyhrali. V Podbrezovej sa im ušlo druhé miesto a v treťom kole v Hlohovci mierne zakopli, čím si vyslúžili tretiu priečku. Všetko sa tak malo rozhodnúť na fiľakovskej pôde.

„Vo štvrtom kole to bolo naozaj napínavé, najbližšie k titulu sme mali my a Podbrezová. Víťaz nebol jasný do posledného hodu. Náš hráč Robko Kluka však v úplnom závere rozhodol, že sme na domácich dráhach vyhrali a s jednobodovým náskokom sme sa stali majstrami Slovenska,“ priblížil tréner.


NEVYNECHAJTE: Ekoboxy lučenskej firmy Mobilonline ocenili Krištáľovým Merkúrom
KICKBOX: Kickboxeri z Lučenca, Poltára i Fiľakova brali v druhom ligovom kole medaily


Kolkárski dorastenci FTC tak získali svoj druhý národný titul. Prvý si uchmatli ešte v sezóne 2016/17. Tentokrát sa o triumf opäť pod vedením Ladislava Flachbarta postaral tím v zostave Róbert Kluka, Damián Knapp, Patrik Kovács, Samuel Duda (striedavý štart z Rimavskej Soboty), Linda Bódiová, Jakub Vaculčiak (na hosťovaní z Rimavskej Soboty) a Adam Ander.

Robert Kluka sa zároveň stal najlepším hráčom základnej časti a Damián Knapp bodovo ovládol záverečný turnaj.

„Aj toto je dôkaz, že nominácia dorastencov na blížiace sa majstrovstvá sveta je vyšperkovaná, keďže sa v nej nachádzajú kolkári z Fiľakova a Podbrezovej. Náš tím žne úspechy aj vďaka práci Magdalény Bábelovej, ktorá sa venuje mladším kolkárom a do družstva dorastencov posiela veľmi dobre pripravených hráčov. Všetkým hráčom, realizačnému tímu, rodičom aj sponzorom na čele s mestom Fiľakovo patrí veľká vďaka. Zisk titulu je spoločným úspechom,“ uzavrel Flachbart.

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Tip na výlet: Unikátny houseboat na Liptove ponúka spojenie prírody a relaxu
24.sep.2023 - Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Časť cyklotrasy medzi Poltárom a Hrnčiarskou Vsou slávnostne otvoria už v piatok
21.sep.2023 - Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
Oslava snov v rimavskosobotskom Lililande. Každé dieťa si zaslúži rozprávkové narodeniny
12.sep.2023 - Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross