FOTO: Kolkári FTC excelovali. Bódiová a Knapp dvojnásobnými majstrami Slovenska

Foto: Archív L. Flachbarta

FIĽAKOVO – Uplynulé dva víkendy mali pre Kolkársky oddiel (KO) FTC Fiľakovo medailovú príchuť. Počas dvoch sobôt a dvoch nedieľ sa na rôznych miestach krajiny uskutočnili majstrovstvá Slovenska, v ktorých žlto-modrí pobrali pekných pár umiestnení.

„V U12 sme mali dve dievčatá a jedného chlapca. Linda Bódiová suverénne získala dve zlaté medaily a teda aj dva tituly majsterky Slovenska. Uspela vo finále aj v kombinácii (výsledky z kvalifikácie + finále, pozn. red.). Kiarka Esztergomiová obsadila desiate miesto a Adam Ander sa umiestnil na štvrtej priečke,“ povedal predseda a tréner KO FTC Fiľakovo Ladislav Flachbart.

Článok pokračuje pod reklamou.

Na podbrezovských dráhach súťažili aj traja fiľakovskí dorastenci.

Vo finále exceloval Damián Knapp, ktorý so 618 zhodenými kolmi získal zlato a titul majstra Slovenska. Keďže víťaz kvalifikácie vo finále zaváhal, Knapp bral prvenstvo aj v kombinácii a stal sa dvojnásobným majstrom republiky. Róbert Kluka sa vo finále umiestnil na štvrtom a Patrik Kovács na desiatom mieste.

Národný šampionát pokračoval o týždeň neskôr na východe Slovenska seniorskými kategóriami, kde to Fiľakovčanom opäť cinklo. V U50 hájili farby FTC Alexander Šimon (11. miesto), Ladislav Flachbart (25. miesto) a Milan Kojnok (3. miesto).


ČÍTAJTE AJ: Medveďa stále registrujú aj pri Lučenci. Bežkyňa pri Ľuboreči videla útok na danielicu


„V U60 nás reprezentovali Karol Töre, Magdaléna Bábelová a Janka Pastoráková. Magdalénka skončila tesne za stupňami víťazov na štvrtom mieste, Janka bola ôsma a Karol skončil na 21. priečke,“ vymenoval predseda oddielu.

Fiľakovo nemalo na majstrovstvách zastúpenie v kategóriách juniorov ani mužov, keďže cestovanie a ubytovanie pre jedného hráča by znamenali vysoké výdavky.

Čaká ich Interliga

Kolkárska partia tak má za sebou vydarenú sezónu a zrak už upiera na ďalší ročník. V ňom sa A mužstvo premiérovo predstaví v česko-slovenskej Interlige.

„Ďakujeme mestu za podporu a možnosť merať sa s tými najlepšími z oboch krajín. Čaká nás náročná súťaž a veľa cestovania, takže sa snažíme hľadať ďalších sponzorov, pretože ako poslancovi je mi jasné, že financie sú v rámci mesta potrebné aj inde. Snáď sa nám podarí dohodnúť s ďalšími podporovateľmi,“ dodal Flachbart.


ĎALŠIE SPRÁVY Z NOVOHRADU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Tip na výlet: Unikátny houseboat na Liptove ponúka spojenie prírody a relaxu
24.sep.2023 - Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Časť cyklotrasy medzi Poltárom a Hrnčiarskou Vsou slávnostne otvoria už v piatok
21.sep.2023 - Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
Oslava snov v rimavskosobotskom Lililande. Každé dieťa si zaslúži rozprávkové narodeniny
12.sep.2023 - Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross