FOTO: Hráči a hráčky KO FTC Fiľakovo pobrali medaily aj tituly majstrov a majsteriek kraja

Foto: Archív L. Flachbarta

FIĽAKOVO – Členovia Kolkárskeho oddielu (KO) FTC Fiľakovo opäť potvrdili, že v kraji a na Slovensku patria k špičke. Hráči a hráčky žlto-modrých sa v nedeľu (6. 3.) predstavili na krajských majstrovstvách vo viacerých kategóriách.

Tie sa konali v Podbrezovej (muži), Žarnovici (juniori a juniorky) a vo Fiľakove (seniori a seniorky U50 a U60).

„V kategórii mužov sme na podbrezovských dráhach mali troch reprezentantov. V silnej konkurencii skúsených extraligových a interligových kolkárov sa najvyššie umiestnil Patrik Flachbart, ktorý obsadil štvrté miesto. Kristián Čaba skončil siedmy a Dušan Kurtiniak trinásty,“ vymenoval pre portál Novohradské.sk Ladislav Flachbart, predseda a tréner KO FTC Fiľakovo.

Článok pokračuje pod reklamou.

V Žarnovici hájil fiľakovské farby Daniel Mihali, ktorý sa medzi juniormi nedal zahanbiť a obsadil bronzovú priečku, pričom sa mu podarilo predbehnúť aj bývalého klubového kolegu a dorasteneckého majstra sveta Erika Galla.

„Danimu pre pracovné povinnosti neostáva na kolky veľa času. Je to škoda, pretože má na to, aby sa dostal aspoň do širšej nominácie na blížiace sa majstrovstvá sveta. Ziskom bronzu nás veľmi milo prekvapil,“ zhodnotil Flachbart.


VIAC O KO FTC FIĽAKOVO


Fiľakovská kolkáreň bola dejiskom bojov seniorov a senioriek. K kategórii žien U60 sa FTC ušli až dve medaily. Zlato si odniesla skúsená Magdaléna Bábelová a bronzom ovenčili Janu Pastorákovú.

Ďalšie zlato do klubovej vitríny zabezpečil v kategórii mužov U60 Karol Tőre. Július Esztergomi v tejto kategórii skončil šiesty a Pavel Baláž obsadil deviate miesto.

Cinklo to aj v kategórii mužov U50, kde Milan Kojnok vybojoval pre klub ďalšie zlato. Ladislav Flachbart sa umiestnil na šiestej priečke. Národný šampión Alexander Šimon tentokrát na krajských majstrovstvách neštartoval.

Článok pokračuje pod reklamou.

Fiľakovčania tak tento rok na krajskom šampionáte získali dovedna sedem cenných kovov. O dve striebra sa ešte koncom januára v mládežníckych kategóriách postarali Róbert Kluka a Adam Ander.

„Tri zlaté, dve strieborné a dve bronzové medaily pre náš oddiel z tohtoročných majstrovstiev kraja sú ďalším dôkazom, že na Slovensku hráme prím. Našim medailistom a všetkým hráčom a hráčkam KO FTC Fiľakovo z pozície predsedu oddielu ďakujem a gratulujem,“ uzavrel Ladislav Flachbart.


ĎALŠIE SPRÁVY Z NOVOHRADU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Časť cyklotrasy medzi Poltárom a Hrnčiarskou Vsou slávnostne otvoria už v piatok
21.sep.2023 - Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
Oslava snov v rimavskosobotskom Lililande. Každé dieťa si zaslúži rozprávkové narodeniny
12.sep.2023 - Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...

NAJNOVŠIE

NAJČÍTANEJŠIE

 
Do zbierkového fondu NMG pribudlo 38 nových výtvarných diel prostredníctvom troch úspešných projektov
22.sep.2023 - Vďaka projektu Akvizícia diel Novohradských umelcov sa v roku 2022 a 2023 podarilo rozšíriť zbierkový fond o nové diela štyroch novohradských umelcov. Ďalej...
Dobrovoľníci Bielej pastelky dnes vyrazili do ulíc, vyzbierané financie pomôžu zrakovo postihnutým
22.sep.2023 - Poďakovaním za príspevok bude spinka v tvare bielej pastelky. Ďalej...
Časť cyklotrasy medzi Poltárom a Hrnčiarskou Vsou slávnostne otvoria už v piatok
21.sep.2023 - Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
V Lučenci sa uskutočnil dopravný prieskum pre plánovanie obchvatu
21.sep.2023 - K plánovanému obchvatu mesta je potrebná preložka cesty I. triedy, ktorá prechádza od Veľkého Krtíša až smerom na Maďarsko a Košice. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross