FOTO: Historický úspech Fiľakovčanov. Po prvýkrát sa stali víťazmi slovenskej extraligy

Foto: Archív L. Flachbarta

FIĽAKOVO – A mužstvo kolkárskeho oddielu FTC Fiľakovo dosiahlo historický úspech. Partia mladých talentov a ostrieľaných kolkárov v sobotu (26. 3.) uspela v extraligovom zápase proti bratislavskému Interu na jeho dráhach.

Pre mesto a klub tak vybojovali vôbec prvý titul víťazov najvyššej slovenskej kolkárskej súťaže.

„Bola to obrovská radosť a všetci sme mali očí plné sĺz dojatia. Tie som si však musel rýchlo utrieť, keďže som bol šofér,“ zažartoval predseda oddielu, tréner a hráč Ladislav Flachbart. „Za málo peňazí sme počas celej sezóny odohrali veľký koncert, za čo patrí vďaka všetkým členom oddielu a aj naším podporovateľom,“ pokračoval.

Článok pokračuje pod reklamou.

Okrem neho sa o historický úspech postarali aj Patrik Flachbart, Alexander Šimon, Milan Kojnok, Sándor Szabó, Dušan Kurtiniak, Kristián Čaba i dvaja talentovaní mladíci Róbert Kluka a Damián Knapp. Flachbartovi na trénerskej stoličke asistoval Alexander Šimon. V jednom zápase áčku pomohol aj Patrik Kovács.

Radosť na dráhach Interu

Fiľakovskí kolkári bojovali o titul do poslednej chvíle. Na zisk titulu potrebovali v Bratislave uhrať bod, no proti silnému Interu boli šance vyrovnané.

„Zápas sa vyvíjal v náš prospech, keď nám Patrik Flachbart nahnal pekný náskok. Hoci sa Damiánovi Knappovi veľmi nezadarilo, Robko Kluka nás podržal. Proti najlepšiemu hráčovi Interu sme postavili Sándora Szabóa, ktorý príjemne prekvapil a domáceho favorita zdolal. Výborne zahrali aj Milan Kojnok a Alexander Šimon, vďaka ktorým Fiľakovo vyhralo jasne 7:1,“ zhrnul Flachbart sobotný rozhodujúci zápas.

Hostí do hlavného mesta prišiel povzbudiť aj bývalý hráč FTC Miroslav Pastorák.

Šéf žlto-modrých kolkárov vyzdvihol pokoru, bojovnosť a odhodlanie celého mužstva. „Extraligu sme vyhrali štyri kolá pred koncom súťaže s bilanciou osemnásť výhier a len dve prehry. Napriek viacerým komplikáciám sme neprekladali zápasy, hoci sme na to mohli doplatiť. Keď nám vypadli niektorí hráči, podržali nás kolegovia z B mužstva.“

Pozvánka do Interligy

Bohatá vitrína fiľakovských kolkárov sa tak onedlho rozšíri o doposiaľ najcennejší pohár pre slovenských šampiónov. Žlto-modrí si spolu s prestížnym titulom vybojovali aj miestenku do medzinárodnej Interligy.


ČÍTAJTE AJ: Policajti namerali vodiča, ktorý cez obec letel rýchlosťou 106 km/h


Či si v budúcom ročníku budú merať sily s tými najlepšími zo Slovenska a Česka, ukážu najbližšie týždne.

„Rozprávali sme sa v rámci nášho oddielu a všetci prejavili záujem hrať v Interlige. Keďže medzinárodná súťaž je finančne náročnejšia, budem musieť rokovať s vedením mesta Fiľakovo, ktoré je naším najväčším podporovateľom. Verím, že mesto náš úspech ocení a dohodneme sa na obojstranne výhodnej spolupráci,“ dodal Flachbart.


ĎALŠIE SPRÁVY Z NOVOHRADU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Tip na výlet: Unikátny houseboat na Liptove ponúka spojenie prírody a relaxu
24.sep.2023 - Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Časť cyklotrasy medzi Poltárom a Hrnčiarskou Vsou slávnostne otvoria už v piatok
21.sep.2023 - Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
Oslava snov v rimavskosobotskom Lililande. Každé dieťa si zaslúži rozprávkové narodeniny
12.sep.2023 - Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross