FOTO: Fiľakovo hostilo súťaž silákov, domáci Štefan "Cimet" Nagy tentoraz siedmy

Foto: PSL/Premium Strongman League

FIĽAKOVO/GEMERSKÝ JABLONEC – Pod Fiľakovským hradom sa zišli siláci z troch krajín Európy. V sobotu (27. 5.) sa tam uskutočnilo prvé kolo medzinárodnej Premium Strongman League, v ktorom má zastúpenie aj náš región v podobe Štefana „Cimeta“ Nagya.

Ten sa v máji úspešne kvalifikoval, a tak ho na domácej pôde čakal boj o prvé body. Tentoraz však okrem súťaženia zastrešoval aj spoluorganizovanie podujatia. „To si zrejme vyžiadalo svoju daň. Nebol som dostatočne vyspatý a zregenerovaný, čo sa odrazilo v súťažení,“ začal Nagy.

Článok pokračuje pod reklamou.

V skupine bojoval s ďalšími desiatimi profesionálnymi strongmanmi. Pred sebou mali disciplíny na čas ako ťahanie nákladného auta, nosenie ťažkých váh, tlaky so závažím, prevracanie pneumatiky a prehadzovanie sudov.

„Začali sme ťahaním nákladného auta, čo mi v kombinácii s teplom, únavou i stresom z prípravy podujatia nespravilo dobre. Bolo mi nevoľno a bol som veľmi vyčerpaný, tak som si musel ísť oddýchnuť. Keď som sa vrátil, nemohol som pokračovať v druhej disciplíne, čo ma stálo stratu bodov. Ďalšie výkony mi stačili len na siedme miesto,“ zhrnul Nagy.

„Ešte nič nie je stratené. Pred sebou máme ďalšie kolá, kde chcem dohnať bodovú stratu. Napriek výsledku som rád, že sa akcia vydarila. Prišlo veľa ľudí a organizátorom ligy sa vo Fiľakove veľmi páčilo. Povedali, že ani v niektorých maďarských mestách nemali také dobré zázemie a záujem divákov, takže sa sem radi vrátia,“ dodal silák.

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Marketingová agentúra PROGNESSA hľadá do svojho tímu PPC/ Social media špecialistu. Ďalej...
Ponuka práce: Digitálna agentúra PROGNESSA hľadá PPC/Social media špecialistu
6.máj.2024 - Marketingová agentúra PROGNESSA hľadá do svojho tímu PPC/ Social media špecialistu. Ďalej...
Projekt sa sústreďuje na štyri oblasti a to: vzdelávanie, zamestnanosť, bývanie a predchádzanie diskriminácie. Ďalej...
Cieľom projektu je zlepšiť postavenie marginalizovaných rómskych komunít
29.apr.2024 - Projekt sa sústreďuje na štyri oblasti a to: vzdelávanie, zamestnanosť, bývanie a predchádzanie diskriminácie. Ďalej...
Do projektu sa podarilo zapojiť 26 zamestnávateľov, 11 komunitných centier a 5 mimovládnych organizácií. Ďalej...
Unikátny projekt umožňuje Rómom vzdelávať sa a ľahšie sa zamestnať
24.apr.2024 - Do projektu sa podarilo zapojiť 26 zamestnávateľov, 11 komunitných centier a 5 mimovládnych organizácií. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross