FOTO: Boxer Zsolt Osaďan získal skalp ďalšieho súpera, teraz zacielil na kariéru v USA

Foto: Archív Zs. Osaďana

KALONDA – Osaďan opäť opustil ring so zdvihnutou rukou. Rodák z Kalondy sa na českej pôde predstavil v ďalšom profesionálnom zápase svojej kariéry, kde narazil na Nikaragujčana Kevina Tranu. Zápas bol súčasťou galavečera The Ring, ktorý organizovala Osaďanova domovská stajňa Patron Boxing.

Dvojica si zmerala sily vo váhe do 61,2 kg. Novohradčan neostal svojej povesti nič dlžný a aj tentoraz ťahal za dlhší koniec.

„Trana bol v rebríčku predo mnou, takže som čakal ťažký boj, čo sa aj naplnilo. Napokon som však vyhral 3:0 na body vo štvrtom kole, kedy rozhodcovia zápas ukončili, pretože sme sa zrazili hlavami a súperovi sa roztrhlo obočie,“ opísal športovec.

Článok pokračuje pod reklamou.

Na zápas sa pripravoval u Mareka Bombilaja z Gobola Gymu Bratislava, u boxerského kolegu Roba Rácza i Huga Hojtela a kondičku piloval pod vedením Mareka Pentku.

Osaďan si tak upravil profesionálne štatistiky na 25 výhier, 1 remízu a 1 prehru. Tiež si napravil chuť po krátkom februárovom zápase, kedy súpera ukončil už v prvom kole. Dobre rozbehnutá pästiarska lokomotíva sa chystá na ďalší významný míľnik svojho života.

„O mesiac a pol znova odlietam do Miami na dvojmesačný kemp, kde sa môžem veľmi veľa naučiť. Kemp vedie svetoznámy a veľmi skúsený tréner Pedro Diaz. Mojím cieľom je nájsť si tam promotéra a dohodnúť nejaké zápasy. V USA by som mohol začať novú časť svojej kariéry, sú tam úplne iné podmienky. Snáď sa mi to podarí. Nový štart a uhradenie nákladov v Amerike niečo stojí, preto budem rád, ak ma ktokoľvek podporí akoukoľvek sumou na môj účet SK32 0900 0000 0051 2378 2121,“ uzavrel Osaďan.

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Tip na výlet: Unikátny houseboat na Liptove ponúka spojenie prírody a relaxu
24.sep.2023 - Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Časť cyklotrasy medzi Poltárom a Hrnčiarskou Vsou slávnostne otvoria už v piatok
21.sep.2023 - Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
Oslava snov v rimavskosobotskom Lililande. Každé dieťa si zaslúži rozprávkové narodeniny
12.sep.2023 - Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross