FOTO: Až 340 zápasov, 2 548 gólov a 820 detí. Lučenská Miniliga M. R. Štefánika uzavrela šiesty ročník

Foto: FB HC Lučenec/Marian Kuric

LUČENEC - Na štvrtom mieste ukončili aktuálny ročník Miniligy M. R. Štefánika hráči HC Lučenec. Mladé talenty boli od 17. septembra 2022 do 5. marca 2023 súčasťou populárneho medzinárodného projektu, ktorý zapísal už svoju šiestu kapitolu.

Mládežnícky klub, ktorý súťaž organizuje spolu so Základnou školou M. R. Štefánika v Lučenci, o tom informoval na svojej facebookovej stránke.

„Predchádzajúce kolá trochu ovplyvnili covidové opatrenia, ale odolali sme a šiesty ročník sa už mohol konať naplno. Deti sa mohli opäť stretávať so svojimi kamarátmi a športovať. Tiež ma teší, že o našu miniligu je už niekoľko ročníkov záujem aj v zahraničí,“ zhodnotil prezident HC Lučenec Stanislav Vojtek.

Článok pokračuje pod reklamou.

„Je vidieť obrovský posun hráčov jednotlivých tímov od začiatku miniligy. Niektoré kolá mali zaujímavé umiestnenia, kde až štyri tímy nazbierali rovnaký počet bodov. A finálové kolo bolo asi tým najvyrovnanejším,“ prezradil manažér mládeže HC Lučenec Lukáš Plešavský.

Šiesty ročník ovládla Hokejová škola Be The BEST, druhé miesto obsadila Prievidza a tretí skončili rytieri z Brezna. Dovedna súťažilo dvadsať tímov zo Slovenska, Poľska a Maďarska. Hokejom sa bavilo približne 820 detí, odohralo sa 340 zápasov a padlo až 2 548 gólov.

„Štvrté miesto je super, ale dôležitejšie je, že deti získali obrovské skúsenosti,“ poznamenal Plešavský.

„Miniliga bola vytvorená pre najmenších hokejistov a hokejistky ako štart ich súťažnej kariéry, aby zúročili tréningovú drinu a premenili ju v zápasoch. Je radosť pozerať sa na malých športovcov, ako žijú hokejom a aj preto chceme pokračovať v ďalšom ročníku. Veď to robíme pre deti,“ prezradil ďalšie plány Vojtek.


NENECHAJTE SI UJSŤ NOVINKY Z REGIONÁLNEHO ŠPORTU

BOX: Box Club Lučenec si rozšíril zbierku úspechov
DŽUDO: Katsuďáci v meste pod Urpínom pozbierali poltucet medailí
FUTSAL: Kouč Mimelu Lučenec Marian Berky je opäť TOP trénerom roka
MMA: MMA zápasník Milan Gasper vybavil ligového súpera v prvom kole
BASKET: Obrovský úspech: Chlapci AKAPO Lučenec vyhrali stredoeurópsku ligu
FUTBAL: Radzovce zdobí dobrá partia. Na jar nebudeme ľahkým súperom, vraví tréner


„Chcel by som sa poďakovať členovi nášho tímu, Lukášovi Plešavskému, ktorý sa chopil organizácie turnaja a tiež ostatným našim trénerom a všetkým rodičom, ktorí pomáhali s organizáciou. Ďalej ďakujem vedeniu ZŠ M. R. Štefánika v Lučenci, mestu Lučenec a v neposlednom rade patrí poďakovanie všetkým deťom a trénerom všetkých tímov, ktorí sa zúčastnili a zúčastňujú našej súťaže. Bez týchto všetkých ľudí by miniliga nebola miniligou. Ďakujem,“ uzavrel prezident HC Lučenec.


ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Pobočka v Rimavskej Sobote zastrešuje oba naše regióny a opatrovateľku vám vie poskytnúť v okresoch R. Sobota, Lučenec a Poltár. Ďalej...
Zostať doma a nezostať sám: Organizácia Senior Plus pomáha seniorom aj ich rodinám
2.feb.2024 - Pobočka v Rimavskej Sobote zastrešuje oba naše regióny a opatrovateľku vám vie poskytnúť v okresoch R. Sobota, Lučenec a Poltár. Ďalej...

NAJNOVŠIE

NAJČÍTANEJŠIE

 
Pri hromadnej zrážke áut a dodávky sa zranili traja ľudia
23.feb.2024 - Pri nehode utrpeli zranenia dvaja muži a jedna žena. Ďalej...
Štrajk poľnohospodárov zasiahne aj cesty v Novohrade
21.feb.2024 - Polícia Slovenskej republiky upozorňuje na dopravné obmedzenia aj v okresoch Lučenec, Poltár, Veľký Krtíš, Rimavská Sobotam a Revúca. Ďalej...
SÚŤAŽ: Oslávte MDŽ v Lučenci s Velšicovou, Božankou či Jakubcom na Šláger paráde
20.feb.2024 - Tunajšiemu publiku sa predstavia v rámci programu s názvom Šláger paráda pri príležitosti Medzinárodného dňa žien. Ďalej...
Mestský úrad v Lučenci pokračuje so sťahovaním, sídliť bude v dvoch lokalitách
8.feb.2024 - Lučenecká radnica má v pláne pokračovať v polovici februára. Ďalej...
Voľné pracovné miesta v okrese V. Krtíš: Hľadajú predavača, skladníka či vodiča 
5.feb.2024 - Záujemcovia si môžu vybrať z desiatok ponúk, pri ktorých sú uvedené platové podmienky, požadovaná prax a vzdelanie i kontaktné údaje. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross