Fiľakovské áčko medzinárodnú ligu udržalo, sezónu ovládol tím dorastencov

Kolkári FTC Fiľakovo. Foto: Archív klubu

FIĽAKOVO – Kolkársky oddiel (KO) FTC Fiľakovo má za sebou vydarenú sezónu. Žlto-modrí v ročníku 2022/23 bojovali na troch frontoch, pričom zrak sa upieral najmä na debut v česko-slovenskej Interlige. Fiľakovčania potvrdili svoje kvality a konfrontáciu s najlepšími hráčmi z oboch krajín ustáli. Vďaka tomu sa do medzinárodných bojov vrátia aj po letnej prestávke.

„Nebolo to jednoduché. Absolvovali sme aj dlhé cesty do Česka a súťažili sme dva dni. Ako nováčik sme zo začiatku boli fackovacím panákom, v jesennej časti sme získali len tri body. Na jar sme sa ale skonsolidovali a úspešne sme sa pustili do bojov o záchranu. Napokon sa nám to podarilo a obsadili sme desiate miesto, čím sme sa vyhli vypadnutiu,“ povedal vedúci oddielu FTC Fiľakovo Ladislav Flachbart.

Článok pokračuje pod reklamou.

Ten ako hrajúci tréner viedol tím zložený z mladých talentov aj ostrieľaných kolkárov. Fiľakovské farby v medzinárodnej súťaži okrem neho hájili Róbert Kluka, Damián Knapp, Patrik Kovács, Partik Flachbart, Alexander Šimon, Milan Kojnok, Šándor Szabó a Kristián Čaba.

Darilo sa aj B družstvu, ktoré pod vedením hrajúceho trénera Jozefa Ondrigu zvádzalo boje vo východnej skupine prvej kolkárskej ligy. V základnej časti obsadilo pekné štvrté miesto. Šťastie ho však opustilo v play off, kde vypadlo v prvom kole. V tomto tíme okrem trénera a občasnej pomoci z áčka nastupovali Karol Töre, Magdaléna Bábelová, Ladislav Vician, Dušan Kurtiniak, Attila Baláž a Ondrej Pleva.


PÍSALI SME AJ: Kolkárski dorastenci Fiľakova sú majstrami Slovenska
NEVYNECHAJTE: Bódiová i Kluka sú najlepší. Kolkári FTC Fiľakovo zbierali úspechy na majstrovstvách Slovenska


Najväčší úspech dosiahol dorastenecký tím, ktorý si po napínavých bojoch uchmatol titul majstra Slovenska. Tréner Flachbart mal v družstve k dispozícii zostavu v zložení Róbert Kluka, Damián Knapp, Patrik Kovács, Samuel Duda (striedavý štart z Rimavskej Soboty), Linda Bódiová, Jakub Vaculčiak (na hosťovaní z Rimavskej Soboty) a Adam Ander.

„Máme za sebou naozaj vydarenú sezónu. Splnili sme všetky ciele, dokonca sme niektoré prekonali. Ďakujem za to celého hráčskemu aj realizačnému tímu. Znovu sme potvrdili, že Fiľakovo je aj kolkárske mesto. Nedokázali by sme to bez podpory mesta, VPS a občianskeho združenia FTC Fiľakovo, ktorým za to patrí vďaka,“ uzavrel Flachbart.

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Tip na výlet: Unikátny houseboat na Liptove ponúka spojenie prírody a relaxu
24.sep.2023 - Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Časť cyklotrasy medzi Poltárom a Hrnčiarskou Vsou slávnostne otvoria už v piatok
21.sep.2023 - Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
Oslava snov v rimavskosobotskom Lililande. Každé dieťa si zaslúži rozprávkové narodeniny
12.sep.2023 - Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross