Fiľakovo začína s výstavbou druhej etapy cyklochodníka

Foto: mesto Fiľakovo

FIĽAKOVO – Čulý stavebný ruch sa popri iných lokalitách Fiľakova ozýva aj medzi parkom a priemyselnou zónou. Samospráva tu začala s výstavbou druhej etapy cyklochodníka, ktorý bude viesť od mestského parku popri priemyselnej zóne.

Ako informovala hovorkyňa mesta Klaudia Mikuš Kovácsová, pvú etapu cyklochodníka, ktorý spája železničnú stanicu s parkom, mesto postavilo ešte v roku 2020.

"V minulom roku získalo na jeho pokračovanie dotáciu od Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR (MIRRI) vo výške 187-tisíc eur. Mestu sa podarilo vysúťažiť práce za približne 205-tisíc eur, čo je o 32-tisíc eur lacnejšie, než bola predpokladaná hodnota zákazky," uviedla hovorkyňa.

Článok pokračuje pod reklamou.

V rámci aktuálnych prác postavia druhú etapu cyklotrasy, ktorá bude viesť od parku a autobusovej stanice popri priemyselnej zóne v smere na obec Šávoľ. Tamojšia cesta v správe VÚC vedie k väčšine priemyselných závodov sídliacich v meste, hustota premávky je tu veľmi vysoká.

„Chodník pre peších je pri ceste v dezolátnom stave, pre cyklistov pruh úplne chýba. Denne po tejto ceste prejdú stovky ľudí do a zo zamestnania, čo je pri danej hustote premávky, vrátane nákladnej prepravy, nebezpečné. Nový asfaltový cyklochodník okrem podpory ekologickej dopravy prispeje k výraznému zvýšeniu bezpečnosti v tejto časti mesta,“ vysvetlil dôvody realizácie projektu primátor Attila Agócs.

Nová časť cyklochodníka v dĺžke 292,30 metrov bude mať šírku 2,50 metra a rozdelená bude do dvoch pruhov – pre peších a pre cyklistov. Vďaka bezbariérovosti umožní bezpečný pohyb aj osobám so zdravotným postihnutím. "Vzniknú tu nové dažďové vpuste, osadia nové verejné osvetlenie a pribudne aj prístrešok s parkovacími miestami pre bicykle a nabíjacími stojanmi pre elektrobicykle. Práce sa začali v júni, hotové budú do novembra. Realizátorom stavby je spoločnosť SVOMA s.r.o," doplnila hovorkyňa.

Projekt výstavby cyklochodníka je rozdelený do štyroch etáp. V prvej vybudovalo mesto časť spájajúcu železničnú stanicu s parkom. Mestským parkom vedie pôvodná časť cyklochodníka, na ktorú sa na jej konci napojí nový úsek vedúci popri prvej časti priemyselnej zóny (aktuálna etapa). V ďalších dvoch etapách plánuje mesto dobudovať cyklochodník až po koniec priemyselnej zóny pri areáli podniku Ekoltech.

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Marketingová agentúra PROGNESSA hľadá do svojho tímu PPC/ Social media špecialistu. Ďalej...
Ponuka práce: Digitálna agentúra PROGNESSA hľadá PPC/Social media špecialistu
6.máj.2024 - Marketingová agentúra PROGNESSA hľadá do svojho tímu PPC/ Social media špecialistu. Ďalej...
Projekt sa sústreďuje na štyri oblasti a to: vzdelávanie, zamestnanosť, bývanie a predchádzanie diskriminácie. Ďalej...
Cieľom projektu je zlepšiť postavenie marginalizovaných rómskych komunít
29.apr.2024 - Projekt sa sústreďuje na štyri oblasti a to: vzdelávanie, zamestnanosť, bývanie a predchádzanie diskriminácie. Ďalej...
Do projektu sa podarilo zapojiť 26 zamestnávateľov, 11 komunitných centier a 5 mimovládnych organizácií. Ďalej...
Unikátny projekt umožňuje Rómom vzdelávať sa a ľahšie sa zamestnať
24.apr.2024 - Do projektu sa podarilo zapojiť 26 zamestnávateľov, 11 komunitných centier a 5 mimovládnych organizácií. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross