Fiľakovčania trénujú v hojnom počte, káder zatiaľ opustili dvaja. Kéry zverencov v príprave nešetrí

Z prípravného zápasu Pohronie - Fiľakovo. Foto: FB FK Pohronie

FIĽAKOVO – Na jarné odvety sa pripravuje aj A mužstvo FTC Fiľakovo. Treťoligista sa na jeseň trápil a so siedmimi naškrabanými bodmi zimuje na poslednom mieste tabuľky východnej skupiny. Výsledkom zlej jesene bola výmena na poste trénera, kde Ľubomíra Šimkoviča vystriedal Miroslav Kéry.

Ten má pred sebou ťažkú úlohu – zostaviť do prvého jarného kola tím, ktorý sa za polku sezóny vyhrabe z dna a v meste pod Fiľakovským hradom udrží tretiu ligu.

Článok pokračuje pod reklamou.

„Zimnú prípravu sme začali 9. januára. Pondelky trénujeme v hale, utorky v teréne, v stredu je voľno, vo štvrtok sme na umelej tráve v Rimavskej Sobote a v piatok znovu v teréne. Priateľské zápasy plánujeme väčšinou na piatky, aby si chalani cez víkend vedeli užiť voľno, lebo cez majstrovské zápasy ho už mať nebudú. Zimná príprava je zameraná hlavne na doplnenie potrebnej kondície a sily, neskôr budeme ladiť taktické veci,“ zhrnul pre portál Novohradske.sk tréner Kéry.

Fiľakovčania priznali, že na záchranu majú len jeden pokus, a preto sa na jar nemôžu spoliehať iba na dorast a odchovancov. Cieľom je zostaviť kabínu zo skúsených a hotových futbalistov.


ČÍTAJTE AJ: FOTO/VIDEO: Pred rokmi sa im smiali, že to nedokážu. Skauti z Fiľakova svojpomocne opravili historickú Koháryho kúriu


„Príchodov je dosť. Momentálne trénuje 21 hráčov a vo štvrtok ešte majú prísť traja na skúšku. Ak sa podarí, ďalší sa pripojí začiatkom februára. V spolupráci s prezidentom klubu pánom Visnyaim a celým realizačným tímom intenzívne pracujeme na doplnení kádra. Zo zahraničia máme zatiaľ v príprave šesť hráčov a štyroch Slovákov. Na skúšku prídu ešte dvaja Slováci a jeden cudzinec. Pre zranenie sme sa rozlúčili s jedným hráčom z Argentíny,“ prezradil tréner.

Konkrétne mená zatiaľ nekonkretizoval. Káder doteraz opustili srbskí legionári Lazar Kneževič a Dejan Strniša, ktorí sa vrátili domov.

Köböl asistentom trénera

Ambiciózny kouč sa kormidla ujal v decembri. Fiľakovskú loď musí previesť rozbúreným morom na breh, ktorý pre FTC bude znamenať ďalšiu sezónu v tretej lige. Sám preto poznamenal, že v príprave neberie ohľad na nikoho.


ROZHOVOR: FOTO: Chýbajúci talent vynahradil tvrdou prácou, futbal ho naučil hrať Csaba Csányi. Pajči Matúška sa chce presadiť ako tréner aj tetovač


„Myslím si, že chalani sú nastavení správne. Nereptajú a trénujú dobre, aj keď toho majú plné zuby. Skutočne ich nešetrím, ale tréner nie je s hráčmi kamarát. Svojich zverencov však rešpektujem a cením si ich tréningovú morálku. Verím, že vytvoríme silnú kabínu, ktorá pomôže Fiľakovu udržať tretiu ligu,“ povedal Kéry, ktorého spojkou s kabínou je asistent a hráč Máté Köböl. 

„Záujem o futbal je v meste veľký. Na tréningy a prípravné zápasy chodia aj funkcionári, čo som v inom klube tak intenzívne nezažil. Verím, že do prvého majstráku budeme pripravení,“ uzavrel.


ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross