Fantázia! Petra Vlhová získala zlatú medailu v slalome na ZOH

9. februára 2022 | | |  | 
Petra Vlhová. Zdroj: FB Slovenský olympijský tím

PEKING – Petra Vlhová získala zlatú medailu na olympijských hrách v Pekingu. Naša najlepšia lyžiarka si ju vybojovala v zjazdovom lyžovaní v disciplíne slalom.

Petra mala po prvom kole až 8. najlepší čas, keď na víťazku prvej časti, Nemku Lenu Duerrovú, stratila 72 stotín. Na druhom mieste bola Švajčiarka Michelle Gisin so stratou len troch stotín. Tretia bola víťazka obrovského slalomu Sara Hectorová.

Článok pokračuje pod reklamou.

Do druhého kola štartovala naša lyžiarka teda z 8. miesta. Druhú časť staval jej tréner Mauro Pini, čo bolo pre ňu určite výhodou. Zajazdila druhé najlepšie kolo s časom 52,09 sekundy a s celkovým časom 1:44,98 minúty dokázali zvíťaziť a získať prvú zlatú medailu pre Slovensko na zimnej olympiáde v Pekingu.

Druhé miesto obsadila Rakúšanka Katharina Liensberger so stratou len 8 stotín sekundy. Tretia bola Švajčiarka Wendy Holdener, ktorá stratila dvanásť stotín sekundy. Víťazka prvého kola, Lena Duerr, obsadila len štvrtú pozíciu so stratou 19 stotín sekundy.

Naše olympijské spravodajstvo obohatíme ešte aj o výsledky slovenských hokejistov, pretože v zostave sa nachádza aj rodák z Lučenca Miloš Kelemen. Informovať vás budeme aj o športovcoch, ktorí získajú medailu.

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Marketingová agentúra PROGNESSA hľadá do svojho tímu PPC/ Social media špecialistu. Ďalej...
Ponuka práce: Digitálna agentúra PROGNESSA hľadá PPC/Social media špecialistu
6.máj.2024 - Marketingová agentúra PROGNESSA hľadá do svojho tímu PPC/ Social media špecialistu. Ďalej...
Projekt sa sústreďuje na štyri oblasti a to: vzdelávanie, zamestnanosť, bývanie a predchádzanie diskriminácie. Ďalej...
Cieľom projektu je zlepšiť postavenie marginalizovaných rómskych komunít
29.apr.2024 - Projekt sa sústreďuje na štyri oblasti a to: vzdelávanie, zamestnanosť, bývanie a predchádzanie diskriminácie. Ďalej...
Do projektu sa podarilo zapojiť 26 zamestnávateľov, 11 komunitných centier a 5 mimovládnych organizácií. Ďalej...
Unikátny projekt umožňuje Rómom vzdelávať sa a ľahšie sa zamestnať
24.apr.2024 - Do projektu sa podarilo zapojiť 26 zamestnávateľov, 11 komunitných centier a 5 mimovládnych organizácií. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross