Fantázia! Petra Vlhová získala zlatú medailu v slalome na ZOH

9. februára 2022 | | |  | 
Petra Vlhová. Zdroj: FB Slovenský olympijský tím

PEKING – Petra Vlhová získala zlatú medailu na olympijských hrách v Pekingu. Naša najlepšia lyžiarka si ju vybojovala v zjazdovom lyžovaní v disciplíne slalom.

Petra mala po prvom kole až 8. najlepší čas, keď na víťazku prvej časti, Nemku Lenu Duerrovú, stratila 72 stotín. Na druhom mieste bola Švajčiarka Michelle Gisin so stratou len troch stotín. Tretia bola víťazka obrovského slalomu Sara Hectorová.

Článok pokračuje pod reklamou.

Do druhého kola štartovala naša lyžiarka teda z 8. miesta. Druhú časť staval jej tréner Mauro Pini, čo bolo pre ňu určite výhodou. Zajazdila druhé najlepšie kolo s časom 52,09 sekundy a s celkovým časom 1:44,98 minúty dokázali zvíťaziť a získať prvú zlatú medailu pre Slovensko na zimnej olympiáde v Pekingu.

Druhé miesto obsadila Rakúšanka Katharina Liensberger so stratou len 8 stotín sekundy. Tretia bola Švajčiarka Wendy Holdener, ktorá stratila dvanásť stotín sekundy. Víťazka prvého kola, Lena Duerr, obsadila len štvrtú pozíciu so stratou 19 stotín sekundy.

Naše olympijské spravodajstvo obohatíme ešte aj o výsledky slovenských hokejistov, pretože v zostave sa nachádza aj rodák z Lučenca Miloš Kelemen. Informovať vás budeme aj o športovcoch, ktorí získajú medailu.

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Tip na výlet: Unikátny houseboat na Liptove ponúka spojenie prírody a relaxu
24.sep.2023 - Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Časť cyklotrasy medzi Poltárom a Hrnčiarskou Vsou slávnostne otvoria už v piatok
21.sep.2023 - Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
Oslava snov v rimavskosobotskom Lililande. Každé dieťa si zaslúži rozprávkové narodeniny
12.sep.2023 - Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross