Ekoboxy lučenskej firmy Mobilonline ocenili Krištáľovým Merkúrom

Alexander Kamenský (vľavo) a Milan Kovalančík. Foto: Novohradske.sk

LUČENEC – Spoločnosť Mobilonline zožala ďalší úspech. Lučenská firma uspela v súťaži Krištáľový Merkúr 2022, ktorú zastrešuje Banskobystrická regionálna komora Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory. Firma Milana a Tatiany Kovalančíkovcov dominovala v kategórii inovácia technológie, riadenia a marketingu.

„Slovenská obchodná a priemyselná komora je uznávanou organizáciou, ktorá združuje podnikateľské subjekty. Zisk Krištáľového Merkúru si preto nesmierne vážime aj vzhľadom k tomu, že sme súperili s firmami, ktoré prišli s veľmi zaujímavými nápadmi a inováciami,“ povedal Milan Kovalančík.

Článok pokračuje pod reklamou.

Mobilonline ocenili za takzvané ekoboxy – teda opakovateľne použiteľné prepravky vyrobené z recyklovaného plastu. Firma ich najprv začala využívať na prepravu tovaru medzi pobočkami, no ich menšie verzie postupne zapracovala aj do svojho eshopu pre zákazníkov.

V obehu je aktuálne 1 500 kusov. Ak sa záujem ľudí zväčší, firma nevylučuje navýšenie počtov aj pridanie väčších modelov.

„Naši zákazníci si pri objednávke môžu vybrať možnosť doručenia tovaru v ekoboxe. Zaplatia zaň zálohu 5 eur, ktorú im vrátime, keď ekobox po doručení objednávky donesú do niektorej z našich pobočiek. Keďže ich po celom Slovensku máme 50, takže s tým nie je problém. Takto docielime, že sa nevytvára zbytočný odpad z kartónových krabíc a lepiacej pásky,“ vysvetlil Kovalančík.


ČÍTAJTE AJ: V historickej smaltovni v srdci Lučenca vznikli jedinečné byty s industriálnym dizajnom
NEVYNECHAJTE: Švajčiarsko vymenili za rodný Lučenec. Mladý pár v historickej smaltovni otvára modernú reštauráciu


Vedenie lučenskej firmy verí, že ostatné spoločnosti, ktoré okrem eshopov prevádzkujú aj kamenné prevádzky, si zoberú príklad a vydajú sa cestou ekologickejšieho doručovania tovaru.

„S ekoboxami a ekologickým nastavením firmy sme už získali titul Zelená firma roka, preto sme túto filozofiu chceli predostrieť ďalším ľuďom. Sme radi, že aj Slovenská obchodná a priemyselná komora naše nastavenie ocenila. Osobne som veľmi rád, že pôsobím vo firme, ktorá razí takúto ekologickú cestu,“ skonštatoval Alexander Kamenský, projektový manažér Mobilonline.

Ako dodal, firma vďaka ekoboxom za ostatné roky ušetrila tisícky kilogramov papiera a kilometre lepiacej pásky. „Veríme, že na ekoboxy si postupne navyknú aj naši zákazníci. Je to síce malý diskomfort, ale za cenu ochrany životného prostredia to určite stojí,“ doplnil Kamenský.

Mobilonline chce v eko filozofii pokračovať. Sídlo firmy plánujú napojiť na slnečnú energiu a pohrávajú sa aj s myšlienkou vytvorenia zelenej strechy, ktorá bude v centre mesta domovom pre hmyz a menšie živočíchy.

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Časť cyklotrasy medzi Poltárom a Hrnčiarskou Vsou slávnostne otvoria už v piatok
21.sep.2023 - Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
Oslava snov v rimavskosobotskom Lililande. Každé dieťa si zaslúži rozprávkové narodeniny
12.sep.2023 - Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...

NAJNOVŠIE

NAJČÍTANEJŠIE

 
Do zbierkového fondu NMG pribudlo 38 nových výtvarných diel prostredníctvom troch úspešných projektov
22.sep.2023 - Vďaka projektu Akvizícia diel Novohradských umelcov sa v roku 2022 a 2023 podarilo rozšíriť zbierkový fond o nové diela štyroch novohradských umelcov. Ďalej...
Dobrovoľníci Bielej pastelky dnes vyrazili do ulíc, vyzbierané financie pomôžu zrakovo postihnutým
22.sep.2023 - Poďakovaním za príspevok bude spinka v tvare bielej pastelky. Ďalej...
Časť cyklotrasy medzi Poltárom a Hrnčiarskou Vsou slávnostne otvoria už v piatok
21.sep.2023 - Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
V Lučenci sa uskutočnil dopravný prieskum pre plánovanie obchvatu
21.sep.2023 - K plánovanému obchvatu mesta je potrebná preložka cesty I. triedy, ktorá prechádza od Veľkého Krtíša až smerom na Maďarsko a Košice. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross