Džudistka Martina Ľuptáková si z Česka priviezla zlatú medailu

Martina Ľuptáková. Foto: Archív R. Ráca

LUČENEC – Džudistka Katsudo klubu Lučenec Martina Ľuptáková sa znovu zaskvela na zahraničných tatami. Po zisku striebra na silno obsadenom turnaji v Poľsku sa jej zadarilo aj na podujatí v českom Olomouci.

Talentovaná Novohradčanka potvrdila svoje kvality a znovu sa postavila na medailový stupienok. Tentoraz na ten najvyšší.

Článok pokračuje pod reklamou.

„Martina bojovala pod krídlami Dukly Banská Bystrica v kategórii dorasteniek do 52 kg. Peknými výkonmi sa prebojovala až k prvému miestu. Po roku v Dukle zmenila strednú školu, prestúpila na Gymnázium B. S. Timravy v Lučenci, a tak znovu pôsobí v domácom džudo klube Katsudo Lučenec, kde vyrastala. Po zlomenine kľúčnej kosti sa pomaly dostáva do formy, ale zatiaľ opatrne pracujeme s technikami, ktoré nie sú vhodné pre vrchnú časť a oblasť ramena,“ ozrejmil tréner Róbert Rác.

Ten na príprave talentovanej športovkyne pracuje spolu s trénerom Dukly a niekdajším kolegom zo strediska vrcholového športu Marekom Matuszekom. Martina tak zatiaľ bude patriť pod banskobystrický klub, no súťažne bude nastupovať aj za Katsudo.


ČÍTAJTE AJ: Vodná nádrž Ružiná je plná na 25 percent celkového objemu


„S Martinou sa pracuje ľahko. Je odhodlaná venovať sa džudu naplno aj mimo tréningov. Veľkú úlohu v jej nastavení má aj domáca pôda, rodina, priatelia a rovesníci, s ktorými trénuje. S Martinou sme sa dohodli aj na striedavom prestupe do hmotnosti do 57 kg, no pôjdeme na to pomaly. Za Duklu Banská Bystrica bude štartovať v lige spolu s mladšou sestrou Pavlínou, aby si rozvíjali zápasové schopnosti,“ prezradil kouč.

„Martinke gratulujeme k prvému miestu v Olomouci a prajeme veľa športových úspechov. Džudo klub Katsudo Lučenec sa chce poďakovať Marekovi Matuszekovi za koučing a odvoz na turnaj. Spoločne sa vždy dostaneme ďalej. Tiež sa chceme poďakovať mestu Lučenec a Milošovi Kelemenovi za sponzorskú pomoc, riaditeľovi ZŠ L. Novomeského Petrovi Pavlovičovi, riaditeľke Lenke Dymovej zo ZŠ s MŠ DSA na Kubínyiho námestí a vedeniam oboch škôl, ktoré nás zastrešujú. Ďakujeme aj všetkým  rodičom za pomoc na turnajoch a za prípravu trénerkám Lucii Balaškovej a Tamare Lörinčíkovej,“ uzavrel Rác.


ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Súťaž chcú dotiahnuť do úspešného konca. Ďalej...
Tomášovce pred prvým jarným kolom získali posilu z tretej ligy
24.mar.2023 - Súťaž chcú dotiahnuť do úspešného konca. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross