DOPLNENÉ: Šofér riskoval životy siedmich ľudí. Opitý a bez vodičáku zdemoloval auto

Foto: Polícia SR - Banskobystrický kraj

FIĽAKOVSKÉ KĽAČANY – V dnešných (12. augusta) skorých ranných hodinách boli záchranné zložky vyslané k nehode auta do obce Fiľakovské Kováče, časť Fiľakovské Kľačany.

Vodič auta tam narazil do plotu rodinného domu, poškodil stĺp elektrického vedenia a plynovú prípojku. V čase nehody v aute sedelo sedem pasažierov a pod nehodu sa mal podpísať alkohol.

Článok pokračuje pod reklamou.

Podľa doterajších zistení, vodič motorového vozidla nebol triezvy a navyše nie je ani držiteľom vodičského oprávnenia. Všetci účastníci nehody boli ošetrení zdravotníkmi.

Ako informoval Miroslav Fungáč z Operačného strediska Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Banskej Bystrici, na miesto smerovali aj pracovníci Slovenskej distribučnej a Slovenského plynárenského priemyslu.

AKTUALIZOVANÉ o 13:55: Podľa informácií polície, ktoré zverejnila na svojej stránke na sociálnej sieti, pri nehode došlo k zraneniam dvoch spolujazdcov. Podľa predbežných informácií sa zranili ľahko.

"Podľa doterajšieho objasňovania, k nehode došlo tak, že 18-ročný vodič jazdiaci bez vodičského oprávnenia sa pravdepodobne nevenoval plne vedeniu vozidla a nesledoval situáciu v cestnej premávke a taktiež neprispôsobil rýchlosť jazdy stavu a povahe vozovky a najmä svojim schopnostiam a vlastnostiam vozidla a v ľavotočivej zákrute, v šmyku prešiel do protismeru," uviedla polícia s tým, že vozidlo sa stalo neovládateľným a zišlo mimo cestu, kde narazilo do kovového oplotenia rodinného domu.

"Došlo aj k poškodeniu plastového krytu plynovej prípojky rodinného domu. Vodič následne s vozidlom narazil do betónového stĺpa elektrického vedenia a verejného osvetlenia, ktoré vytrhol z miesta a zlomil na dve časti, ktoré následne spadli na strechu havarovaného vozidla," doplnila polícia.

Dychová skúška na zistenie alkoholu bola u vodiča pozitívna. Muži zákona mu v dychu namerali 0,54 promile alkoholu. V 5-miestnom vozidle sa v čase nehody nachádzalo 7 osôb a dopravná nehoda je v štádiu objasňovania.

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Tip na výlet: Unikátny houseboat na Liptove ponúka spojenie prírody a relaxu
24.sep.2023 - Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Časť cyklotrasy medzi Poltárom a Hrnčiarskou Vsou slávnostne otvoria už v piatok
21.sep.2023 - Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
Oslava snov v rimavskosobotskom Lililande. Každé dieťa si zaslúži rozprávkové narodeniny
12.sep.2023 - Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross