Do kultúrneho strediska vo Fiľakove chcú zakúpiť aj prístroj na dezinfekciu vzduchu a povrchov

1. decembra 2021 | | |  | 
Mestské kultúrne stredisko vo Fiľakove. Foto: Archív MsKS

FIĽAKOVO - Mestské kultúrne stredisko (MsKS) vo Fiľakove chce zlepšiť svoje technické i hygienické vybavenie. Vedenie kultúrneho stánku preto koncom novembra podalo žiadosť o dotáciu v rámci výzvy IROP. Reflektuje tým najmä na zhoršené podmienky realizácie kultúrnych podujatí v súvislosti s pandémiou COVID-19.

V prípade úspechu by peniaze použili na dve hlavné aktivity.

"Prvou je zlepšenie kvality nami poskytovaných služieb, konkrétne zakúpením klimatizácie do divadelnej sály, rozšírením osvetľovacej techniky javiska v divadelnej a bábkovej sále novým scénickým osvetlením a vybavením bábkovej sály scénickou oponou. Hoci v divadelnej sále už bola obnovená osvetľovacia technika v rámci nedávnej komplexnej rekonštrukcie interiéru budovy, potrebujeme ešte doplniť niekoľko reflektorov a zmotorizovať k nim statickú rampu. V bábkovej sále nie je doposiaľ pódium osvetlené vôbec a javisko bábkovej sály sa nedalo využívať na podujatia, nakoľko nám tam ešte chýbajú opony,“ vysvetlila riaditeľka MsKS Andrea Illés Kósik.

Článok pokračuje pod reklamou.

Druhou hlavnou aktivitou je zlepšenie úrovne hygienických štandardov kultúrnej inštitúcie, ktorou chcú reflektovať na aktuálnu pandemickú situáciu.

"Chceli by sme zakúpiť kvalitné a výkonné dezinfekčné zariadenie, ktoré bude dezinfikovať vzduch aj všetky povrchy v 1 700 metrov kubických objemnej divadelnej sále. V projekte rátame aj so zakúpením menšieho mobilného dezinfekčného zariadenia, ktoré by sme vedeli použiť podľa potreby v menších miestnostiach ako bábková sála,“ doplnila.

MsKS vo Fiľakove by tak počas rôznych epidemických alebo pandemických situácií vedelo lepšie zabezpečiť ochranu zdravia divákov i vystupujúcich.

Ako konkretizovala hovorkyňa mesta Klaudia Mikuš Kovácsová, rozpočet projektu je predbežne vyčíslený na vyše 182-tisíc eur, pričom spolufinancovanie z vlastného rozpočtu vo výške päť percent predstavuje viac ako 9 000 eur.

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Realizačný tím na čele s trénerom Mariánom Berkym nominoval šestnásť hráčov. Ďalej...
Na futsalové majstrovstvá Európy pocestuje až šesť hráčov Mimelu Lučenec
17.jan.2022 - Realizačný tím na čele s trénerom Mariánom Berkym nominoval šestnásť hráčov. Ďalej...
Ako vyzeral rok 2021 z pohľadu počtu uzavretých manželstiev, narodených detí, rozvodov a úmrtí? Ďalej...
V Lučenci sa vlani narodili aj Lexi, Rania či Jamal. Počet obyvateľov v posledných rokoch klesá
16.jan.2022 - Ako vyzeral rok 2021 z pohľadu počtu uzavretých manželstiev, narodených detí, rozvodov a úmrtí? Ďalej...
Vedeli ste, že si môžete dopriať svetovú kvalitu v starostlivosti o tvár i telo za lučenské ceny? Ďalej...
Perfect Body Anett: Svetová kvalita za lučenské ceny
14.jan.2022 - Vedeli ste, že si môžete dopriať svetovú kvalitu v starostlivosti o tvár i telo za lučenské ceny? Ďalej...
Tentokrát vám prinášame aj novinku v podobe kategórie Pohotovosť. Ďalej...
Zoznam pohotovostných služieb v Novohrade nájdete na jednom mieste. Náš portál vám prináša novinku
9.jan.2022 - Tentokrát vám prinášame aj novinku v podobe kategórie Pohotovosť. Ďalej...

NAJNOVŠIE

NAJČÍTANEJŠIE

©2022 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram