Do fiľakovskej tržnice sa po dvoch rokoch vráti predvianočné podujatie

14. decembra 2022 | | | |  | 
Ilustračné foto: Archív mesta Fiľakovo

FIĽAKOVO - Posledný deň tohto pracovného týždňa prinesie do mesta pod Fiľakovským hradom silnejšiu sviatočnú atmosféru. Postará sa o to šiesty ročník podujatia s názvom Mestské Vianoce, ktoré pripravila radnica, kultúrne stredisko a verejnoprospešné služby.

Akcia sa do Fiľakova vráti po dvojročnej prestávke.

Článok pokračuje pod reklamou.

"Podujatie, ktoré sa uskutoční na dvore mestskej tržnice, sa začne vianočným jarmokom. Miestni remeselníci, predajcovia a zástupcovia tunajších inštitúcií prilákajú návštevníkov vianočným tovarom, vlastnoručne vyrobenými darčekovými predmetmi, kapustnicou, vareným vínom, punčom a inými dobrotami," navnadila riaditeľka Mestského kultúrneho strediska vo Fiľakove Andrea Illés Kósik.

Súčasťou akcie bude program, v ktorom od 15:00 hod. vystúpia skupiny z miestnych materských a základných škôl, základnej umeleckej školy, gymnázia a komunitného centra. Na javisku sa predstavia aj umelecké súbory fiľakovského kultúrneho strediska - spevácka skupina Foncsik, detský folklórny súbor Jánošík, detské tanečné skupiny Mona Balet & Mona Show Dance, ženský spevácky zbor Melódia a mužský spevácky zbor Pro Kultúra.

Mestské Vianoce sa vo fiľakovskej tržnici uskutočnia v piatok 16. decembra od 13:00 hod.


ĎALŠIE SPRÁVY Z NOVOHRADU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Súťaž chcú dotiahnuť do úspešného konca. Ďalej...
Tomášovce pred prvým jarným kolom získali posilu z tretej ligy
24.mar.2023 - Súťaž chcú dotiahnuť do úspešného konca. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross